Straż pożarną jak wszyscy doskonale wiemy, wzywa się jedynie w sytuacjach, gdy zachodzi niebezpieczeństwo zdrowia bądź życia, w sytuacji wybuchu ognia, tonięcia jak też innych podobnych przypadkach.
W każdym bądź razie jest to służba, która dąży do tego, ażeby uratować czyjeś życie, bądź przyczynić się do ocalenia zdrowia innych osób.

Stąd kiedy tylko pojawia się jakieś zagrożenie, a już z pewnością gdy wybucha płomień, powinna przybyć straż pożarna.

Jeżeli uważasz, że omawiana kwestia jest zajmująca, kliknij ten link, w najnowszym linku też znajdziesz coś godnego uwagi.

Rzecz jasna są sytuacje, w których sami jesteśmy wstanie sobie dać radę. Na przykład rozniecając ogień, ogień wydostaje się poza nie i gdy w pobliżu znajduje się woda, albo z kolei jakikolwiek piasek, wtenczas zdołamy ze wszystkim samodzielnie uporać się. W takim wypadku dzwonienie na straż byłoby nieodpowiedzialne, natomiast czasami oczekiwanie na nią zbyt długie, prowadzące do ogromniejszych szkód jak też zdecydowanie większego pożaru, jaki mógłby już znacznie zagrażać bezpieczeństwu.

butle z gazem

Autor: Disco-Dan
Źródło: http://www.flickr.com
galeria

Autor: KEEN
Gdyby ktokolwiek kiedyś zastanawiał się dlaczego istnieją takie służby jak straż pożarna, może być pewnym, iż są one między innymi także dla niego.

Ten ekscytujący wpis po prostu trzeba poznać. Dotyczy zbliżonej kwestii, zatem z pewnością warto go przeczytać. Kliknij – szczerze zalecamy ten tekst (http://www.autopart.pl/akumulatory-semitrakcyjne)!

Na pewno obywatele jeśli byli jedynie skazani na siebie samych, nie byliby w stanie samodzielnie się obronić, przynajmniej w pewnych sytuacjach, zaś możemy być pewni, iż człowiek z ogniem kiedy zostanie uderzony, nie ma najmniejszych szans. Wtenczas pomóc może mu jedynie wprawiony strażak. Stąd straż pożarna powinna mieć u nas specjalne względy.

Ona jest po to, ażeby pomagać nam, może nie chronić przed zagrożeniem, ale z niebezpieczeństw wyciągać. Jest zawsze tam gdzie wypada na czas a także wie w jaki sposób przystąpić do akcji, ażeby nikomu nie stała się szkoda.
Kiedy wypada zadzwonić po straż pożarną?
Tagi: