Obecnie niezwykle modne stało się odtwarzanie walk rycerskich. W Polsce odnajdziemy nawet kluby, jakie zajmują się tą tematyką.
Przed przystąpieniem tej walki, warto wiedzieć, jak kiedyś wyglądał rycerz.

lanca

Autor: Ian Kennedy
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba wiedzieć, że jego zbroja ważyła około 30 kilogramów i była niezwykle droga. Stanowiła wszakże dobrą ochronę. Rycerze używali zawsze broni białej jak na przykład lanca, miecz lub topór.

Jeśli zainteresował Cię omawiany temat, to pod linkiem odnajdziesz więcej podobnych informacji, które zapewne będą warte zainteresowania.

Istniało wiele rodzajów tej broni a więc ich brak czy posiadanie niejednokrotnie przesądzały o zwycięstwie. Dzisiejsze walki są trochę zmienione, ponieważ przykładowo dozwolone są na przykład kopnięcia lub ciosy pięściami. Wszakże WCiąż walczy się przede wszystkim bronią. Obecnie korzysta się zazwyczaj z halabard, kopii lub toporów wyprodukowanych z miękkiego drewna.

wspaniała drogocenna korona

Autor: July staff Sino
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie dąży się do wiernego odwzorowania zbroi a także broni. Współczesnymi rycerzami zostają najczęściej ci, którzy kochają konie, walki na miecze oraz interesują się średniowieczem. Inscenizacja rycerskich walk może być znakomitą rozrywką oraz sposobem na polepszenie swojej kondycji. Na pewno dowiemy się wiele interesujących informacji o rycerskim życiu. W konkretnych miejscach w Polsce organizuje się również zajęcia dla najmłodszych o tym, w jaki sposób można było stać się rycerzem. W ów sposób pobudzimy w dziecku zdrową ciekawość dotyczącą rycerstwa. Jeżeli natomiast lubimy walki, lecz lanca w naszej dłoni to nie jest dobry pomysł, dobrze jest najpierw wybrać grę komputerową, w której walczą rycerze.

W ów sposób możemy nie wychodząc z domu przenieść się do świata wspaniałych rycerzy. Historia może stać się ciekawa, jeśli tylko zostanie właściwie przedstawiona.
Doskonała zabawa dla panów
Tagi: