Wielu ekspertów od spraw gospodarczych zauważa, że w naszym kraju jest za mało fachowców z wielu profesji. Jest to wynikiem tego, że dziś funkcjonuje zbyt duża presja na posiadanie studiów wyższych. Szkoły zawodowe odeszły do lamusa. Młodzi rodacy zaliczają studia, ponieważ są łatwo promowani na kolejne lata.

Praca, biznesmen

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Magisterium przeradza się w marny świstek, zdobyty dzięki niskim standardom i oszustwu. Można ocenić, że jest to kluczowy powód dużego bezrobocia wśród młodzieży. A wszakże nie każdy musi być managerem bądź specjalistą od kreowania wizerunku, automatyka przemysłowa (dalsze informacje) to również obiecująca profesja. Wyjściem z tej dramatycznej sytuacji powinna być szeroko zakrojona kampania edukacyjna, przekonująca młodzież do przyuczania się do zawodu. Powinno się wskrzesić szkoły zawodowe i mocno zawęzić kryteria przyjęcia na studia państwowe, bo aktualnie przyjmuje się bez problemu. Przeczytaj: niezawodne blokady do bram.

Pomimo tego, że rozwój techniki czyni, że człowiek ma coraz mniej pracy, automatyka przemysłowa potrzebuje łebskich gości, którzy będą umieli te urządzenia tworzyć, montować i naprawiać. W naszym kraju niezbędni są specjaliści, którzy znają się na montowaniu takich ważnych automatów, jak czujniki ciśnienia. Dla zainteresowanych tematyką: pracuje czujnikczujnik (sprawdź informacje) przepływu, montowany w wielu punktach, na przykład w domowym systemie cieplnym. Przeciętny człowiek, który nie ma dobrego wykształcenia w kwestii automatyki nie zdaje sobie sprawy, w jaki sposób takie urządzenie działa i do czego w domu się przydaje.

Jeśli taka sytuacja na rynku pracy i w systemie szkolnictwa się nie zmieni, niebawem falowniki będą musieli montować świeżo upieczeni socjolodzy lub, o zgrozo, filolodzy. Zapewni to zyski nielicznej garstce specjalistów, bo to oczywiste, że gdzie znaczny popyt, tam i ceny rosną w górę.

Aby przekonać się, że praca w tej dziedzinie jest poszukiwana, do Google trzeba wpisać słowa kluczowe „ i poznać komunikaty na którejś z tematycznych witryn WWW.

Źródło: http://www.e-automatyka.eu/
Automatyk – stanowisko z świetnymi perspektywami
Tagi: