Kamienie szlachetne na ogół są elementami ozdobnymi w jubilerskich wyrobach. Jednakże niektórzy przypisują im własności lecznicze.
Bursztyn może zapobiec robieniu się zmarszczek, zaś rubin jest w stanie pobudzać krążenie krwi.

oliwin

Autor: media.digest
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawdź jakie są właściwości pozostałych kamieni szlachetnych jak też minerałów. Szlachetne kamienie i metale fascynowały ludzi od zawżdy, nie jedynie ze względu na urok wielobarwnego wyglądu. Ich terapeutyczne i kosmetyczne właściwości znali już dawni Egipcjanie oraz Grecy.

Jeżeli szukasz interesujących informacji na ten temat, odwiedź uszczelka samoprzylepna nas, a z pewnością przeczytasz ciekawe fakty.

Metoda kuracji kamieniami stosowana jest w żywej do dziś tradycyjnej medycynie indyjskiej. Agat jest to jeden z najbezpieczniejszych kamieni. Nie musimy się wcale na nich znać, by korzystać z jego właściwości. Z jednej strony gwarantuje ochronę. Z drugiej zaś bardzo mocno podnosi życiową energię, wzmaga dążenie do sukcesu a także siły, by go osiągnąć. Polecany jest dzieciom w szkolnym wieku, albowiem dodaje im pewności siebie, wznieca mądrość wewnętrzną oraz pomaga odnaleźć naturalne talenty. Polecany jest też paniom w ciąży czy też tym, które ją planują. Świetnie działa także jako odpromiennik. Umieszczony przed pecetem bądź telewizorem, niweluje ich niekorzystne działanie na zdrowie. Zaś noszony na ciele w postaci zawieszki czy też breloczka, gwarantuje powodzenie u przeciwnej płci oraz pomoże przywabić partnera.

Oliwin jest kamieniem zaliczanym do grupy krzemianów.

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis (bubucraft.pl/reczniki-z-haftem-w-koszu), w którym są podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Cechuje się zieloną barwą w różnych odcieniach, jednakże bywa też brązowy albo czarną.

Oliwiny z zasady występują w skałach magmowych oraz głównie składają się z magnezu. Występują również w pewnych meteorytach oraz w okruchowych skałach.
Oddziaływanie kamieni szlachetnych na zdrowie
Tagi: