W necie jest cała masa opinii na ów temat. Prawie każdy, kto posiada buciki wspinaczkowe ma jakąś opinie na ten temat.
Pierwsza kwestia to typ buta, czyli jednym słowem tzw. geometria podeszwy.

lampy

Autor: stevendepolo/ flickr.com
Remont pokoju   slider

Autor: Qde Pejorian
Źródło: www.flickr.com
W największym stopniu profesjonalne buty, określone na trudniejsze drogi posiadają asymetryczny profil – są naginane do wewnątrz.

Potrzebujesz następnych wiadomości na ten intrygujący temat? Namawiamy zatem do przeglądnięcia nowej strony. Jak to uczynić? Kliknij na hiperłącze do serwisu (https://antykistarocie.pl/skup-zegarkow/).

Dla osoby debiutującej byłoby to morderstwo dla stóp. Pierwsze buty muszą być symetryczne lub ewentualnie lekko asymetryczne. Dzięki temu stopa znajdzie się w naturalnym położeniu, a duży palec też będzie w komfortowym położeniu. Z reguły są one dosyć sztywne, co ułatwia trzymanie się . Nie są rzecz jasna zbyt precyzyjne na małych krawądkach lecz wszak cały czas mowa o jednostkach, jakie zaczynają. Wygodne symetryczne buciki są również najlepszym rozwiązaniem na panel, nawet dla ludzi bardziej zaawansowanych.

Druga i chyba kluczowa rzecz to dobranie właściwego rozmiaru . Nigdy nie należy słuchać „jedynych prawdziwych” opinii, iż bucik wspinaczkowy powinien być ciasny, tak najlepiej ze 2 numery mniejszy od normalnego obuwia. Buty muszą być wygodne, tak ażeby móc się cieszyć wspinaczką nie zaś rozmyślać jak to bardzo uciska. Komfortowe buty Rock Pillars to znaczy dopasowane, nie zbyt luźne lecz nie takie ciasne aby bolało. Różne modele posiadają rozmaicie wyprofilowane zapiętki, jedne bardziej wypukłe, drugie bardziej płaskie.

Nie wspominam już o przeróżnych kształtach samych stóp. Z tej przyczyny nie ma rodzaju buta perfekcyjnego dla wszystkich. Niestety obuwie (sneakers sklep) wspinaczkowe powinniśmy nabywać samodzielnie i dokładnie mierzyć.
Jakie obuwie wspinaczkowe zakupić na początek?
Tagi: