Szyba nie musi być tylko bezbarwnym fragmentem szkła. Zwykłe przezroczyste szyby powoli odchodzą ustępują pola bardziej ciekawym rozwiązaniom. Coraz częściej są zastępowane przez ozdobne naklejki na szybę. Są to różnego rodzaju kompozycje, którymi można przesłonić nawet całą powierzchnię szyby. Szybę można również przystroić przy pomocy naklejki w ulubionym odcieniu, która naklejona na cały obszar szkła, ściśle zasłoni środek pomieszczenia. Nie przejmujmy się, o utratę światła w pomieszczeniu: w środku zostanie taka sama ilość światła jak po zawieszeniu jasnej firany.

Dodatkowo barwne aplikacje z brokatem, będą odbijały światło. Jeśli jednak pokrycie całej tafli szkła nie bardzo nam się podoba, można także zdecydować się na wyróżnienie jej poszczególnymi elementami szablonu. W takim przypadku światło wpuszczane jest przez wcięcia na szablonie.

Żaluzje drewniane

Autor: John Carmichael

Na rynku można kupić nalepki z różnymi motywami. Najczęściej występującymi są są wzory roślinne. Można je przykleić na szybę lub tylko powycinać ich kształt na odpowiedniej foli, tak aby przez powycinane szczegóły wpadało do pokoju jasneświatło.

Naklejki te są zrobione z bardzo cienkiej folii, dzięki czemu wzór sprawia wrażenie wykonanego na szkle.

Zamieszczone w tym miejscu wiadomości są według Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź tu, na której zgłębisz podobne zagadnienia.

Bardzo dobrze nadają się do innych powierzchni szklanych, jak np. lustra ramki na zdjęcia.

Nomar

Źródło: Nomar.com.pl

Sporym powodzeniem cieszą się naklejki żelowe. W dotyku mięciutkie, niesłychanie kolorowe, sprawią dużą uciechę każdemu dziecku. Rozchwytywane są naklejki o określonych tematach np. bałwanki choinki, prezenty, jajka, króliki, baranki, które pasują się do świątecznego udekorowania mieszkania. Dodatkowo są bardzo proste w użyciu: można je myć, a także naklejać wiele razy, są tak samo wyraźne z obu stron szklanej powierzchni. Bez problemu się odklejają i nie zostawiają na szkle żadnych śladów.

Jeśli chcemy zamówić jakiś specjalny motyw lub wielkość, wystarczy wklepać w Internet np. reklama Tarnów, aby wyskoczyła nam lista agencji reklamowych, świadczących takie usługi. Wzbogacanie szyb podobną dekoracją jest estetyczne i świetnie pasuje do nowoczesnych pomieszczeń.

Niebanalne metody dekorowania szyb
Tagi: