Uruchomienie wypożyczalni wozów jest dosyć kosztowne. Jednakże koszt szybko się zwraca, albowiem za kierownicą pożyczonego wozu przeważnie siadają podróżnicy, którzy podczas urlopu nie szczędzą.

Wypożyczalnia aut to w Polsce ciągle interes mało znany. Wśród polaków pokutuje mit, iż na wypożyczenie czterokołowca stać jedynie bogatych, a aby uruchomić taką działalność, potrzebne są duże nakłady, jakie mogą się w ogóle nie zwrócić. Tymczasem Polska jest to rynek z dużym potencjałem. Otwarcie wypożyczalni samochodów zaczęło się opłacać w momencie przystąpienia naszej ojczyzny do Wspólnoty Europejskiej jak też otwarcia granic dla rezydentów pozostałych krajów Unii. Dzięki temu nasz kraj zaczęło odwiedzać coraz więcej podróżników, a to właśnie turystyka jest jednym z motorów napędowych tego biznesu. Drugim filarem, na którym swą działalność opierają wypożyczalnie czterokołowców, są klienci biznesowi. Firmy wypożyczają auta dla swych gości, ale też dla pracowników, którzy prowadzą interesy w obcym mieście. Koszta wynajęcia auta są mniejsze niż przykładowo koszta pracowniczych taksówek.
papier

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Wypożyczalnie aut najczęściej funkcjonują w okolicach lotnisk bądź dworców kolejowych, ale na wynajmie wozów można zarabiać nawet w miastach posiadających mniej niż 100 tys. mieszkańców, albowiem konkurencja w takich miejscach jest o wiele mniejsza. Wielkość jak też poziom zróżnicowania floty podyktowane będą przede wszystkim popytem na określone czterokołowce, ten zaś zależy od specyfiki regionalnego rynku.

Kompletując flotę musimy też wziąć pod uwagę grupę docelową, do jakiej skierowane będą nasze usługi. Mówiąc o wypożyczalni pojazdów nie należy zapominać o różnego typu przyczepach, na przykład naczepy podkontenerowe.
Zysk na czterech kółkach
Tagi: