Tak bynajmniej powinno być z definicji. Bez znaczenia bywa jego metraż, urządzenie, ale to, aby każdy z domowników z przyjemnością do niego wracał.
Zastanówmy się, z jakich powodów chętnie pragniemy do niego wracać.

akcesoria
kierowca

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
regał

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
Czy z tego powodu, iż jest przytulny, lub dlatego, iż bardzo lubimy własne łóżko, stolik, czy regał powieszony na ścianie? Chyba jednak nie z tych pobudek, bo gdyby nawet pozostawał niezwykle bogato wyposażony, to z chwilą, gdy nikt czy nic miłego tam na nas nie czeka, te powroty z pewnością nie będą cieszyć. Taki dom ogromnie traci na wartości.To są przecież wyłącznie sprzęty, które przy każdej jednej zachciance można wymienić – bliskiego człowieka już tak łatwo nie zastąpimy kolejnym. Miłość, przyjaźń, wzajemne zaufanie, serdeczna i ciepła atmosfera – to najwłaściwsza definicja domu, a nie cztery ściany, pośród których nie odszukamy najbardziej ważnych dla każdego jednego człowieka uczuć. Szczęścia bycia z najbliższymi nic nie jest w stanie zastąpić – ani bardzo drogi telewizor, ani przyjemny dywanik pod stopami, ani też regał na którym mieszczą się nasze bibeloty. Dom to coś o wiele więcej niż urządzenia – to niepowtarzalna więź łącząca wszystkich razem mieszkających – nierozerwalna, mocna. Dom to świadomość, iż gdyby nawet cały świat był przeciwko nam , dokładnie w nim mamy możliwość się schronić przed całym złem.

W czasie pogoni za wszystkim co najlepsze, bardzo wielu powinno mieć na uwadze to, iż za żadne pieniądze świata nie zbudujemy prawdziwego domu, jeśli zabraknie w nim tych najbardziej ważnych wartości.

Zaintrygowały Cię opracowane tutaj treści? Jeśli tak, to dowiedz się tutaj (http://www.tanieoswietlenie.pl/934-lampy-wiszace) więcej informacji o tej tematyce. Drogę utoruje Ci ten link.

Niekiedy zdarza nam się o tym nie pamiętać.

Przeczytaj więcej szczegółów w tekście – one rzucą całkiem nowe światło na rozpatrywaną w przedstawianym tu artykule. Zwyczajnie kliknij ten odnośnik!

Niestety.

Dom powinien nam zapewniać zwłaszcza poczucie bezpieczeństwa
Tagi: