doba zakupów internetowych
W dobie internetu i pośpiechu coraz częściej kupujemy w sieci. ułatwiamy sobie życie poprzez sprzedaż internetową. Dzięki zakupom przez internet jesteśmy w stanie nabyć cały potrzebny nam asortyment.

Zakupy

Autor: iStock
Źródło: iStock

Zakupy online
Cieszącymi się największym zainteresowaniem stronami, które oferują dużą ilość produktów w jednym miejscu jest Allegro czy Ebay. Możemy tam zalicytować produkt lub kupić go bezpośrednio u sprzedawcy. Jeżeli kupujemy jakiś produkt na aukcji upewnijmy się, że jego cena nie przekroczyła tej w zwykłym sklepie. Licytując pewnie produkt można ustawić bezładne powiadomienpiła (odnośnik do serwisu)mailowe lub sms o podbijaniu ceny przez innych uczestników. Gdy zamierzamy nabyć zagraniczne produkty wystarczy napisać frazę np.zakupy w USA. W internecie jest także wiele wyszukiwarek porównywarek, które pomagają nam wycenić produkty. Proponują, które sklepy mają je w swoim asortymencie oraz gdzie ich cena jest najniższa.Bardzo dużą ilość ludzi robi zakupy w Niemczech, zaopatrując się przede wszystkim w chemię oraz produkty spożywcze. Tani kurier jest także istotnym faktem, który powinien mieć wpływ na to gdzie mamy zamiar się zaopatrzyć. Gdy masz zamiar kupić dany pewien produkt sprawdź, kim jest wystawiający produkty, sprawdź nazwę i adres firmy. Pamiętajmy także o kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Sprzedaż internetowa
Gdy znajdziesz się po drugiej stronie, czyli wystawiasz swoje produkty na aukcję lub masz własną działalność nie zapominaj o podstawowych regułach handlu internetowego. Powinieneś na aukcji czy swojej stronie czytelnie i klarownie przedstawiać swoje produkty. Oznacza to, że zdjęcia, które wykonujesz produktom muszą być wyraźne oraz przedstawiać produkt, jaki jest wystawiany na aukcję. Informacja o produkcie powinna być rzetelna. Każdą wadę produktu, jeżeli taka jest trzeba opisać. Na swojej stronie internetowej czy aukcji musisz podać wszystkie niezbędne informacje. Czyli dane adresowe jeżeli posiadasz firmę to także dokładne namiary na nią. Tanie (zobacz lampa podłużna sufitowa) przesyłki będą zaletą twoich aukcji. Kupujący nie chcą wydawać pieniędzy i marnować czasu na oczekiwanie. Jeśli nie zdecydowałeś się, aby nawiązać współpracę, z którąś z miejscowych firm. Wpisz w google frazę tania paczka. Na pewno pokaże się pełno firm, które się tym zajmują. Pamiętajmy o tym, że jest także coś takiego jak wysyłka za granicę. Osoba zaopatrująca się u ciebie musi podać precyzyjnie gdzie ma zostać dostarczony towar. Nie możemy się pomylić przy adresowaniu.

Jak kupować i sprzedawać przez internet