Jeżeli nie obracamy się w sektorze żywieniowym albo ogólnie działce pakującej, możemy nie wiedzieć ile przeróżnych maszyn funkcjonuje, a my nic o nich nie wiemy.

przenośniki rolkowe

Autor: glass24.pl
Źródło: glass24.pl
W branży pakowania żywności używane są zazwyczaj ogromne maszyny, które są większe aniżeli koparki. Zajmują się one szatkowaniem, porcjowaniem oraz pakowaniem wielu produktów. Oczywiście, cały proces jest całkowicie zautomatyzowany. Maszyna nie potrzebuje wsparcia człowieka. A co się dzieje z artykułem na odcinkach między kilkoma momentami procesu? Jak jest dostarczany do kolejnego punktu? Czyżby był noszony w pudłach przez człowieka? Oczywiście, że nie.

Podobny intrygujący post umieszczony jest tutaj, zatem odwiedź witrynę klimatyzator pokojowy i zobacz, jakie informacje tam przeczytasz. One także Cię zainteresują!

W tym celu stosowane są przenośniki rolkowe, które za sprawą kręcących się rolek, przesuwają artykuł w zamierzonym przez kierownika kierunku.

supermarket

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale w swoim życiu pewnie zetknęliśmy się już z sytuacją, gdy dostrzegliśmy przenośniki – wypróbuj przenośniki rolkowe grawitacyjne: www.olejnik.pl/przenosniki-stacjonarne-grawitacyjne/ – rolkowe. Prawdopodobnie było to na lotnisku. Bywają one tam ustawiane przy odprawie pasażerów, gdy celnicy kontrolują nasze torby podręczne oraz zwykle prześwietlają buty. Wtedy wszystkie nasze bagaże jesteśmy zobligowani położyć właśnie na rolkowym przenośniku i są one przesuwane w stronę skanera prześwietlającego.

Z reguły bagaże muszą być lekko popchane, aby przemieszczały się w odpowiednim kierunku. Jednakże w fabrykach pakujących żywność, tempo przesuwania się artykułów jest stałe, gdyż przenośniki rolkowe są napędzane elektrycznie.
Na świecie mamy dużo spółek oraz miejsc, gdzie należy przewozić różne przedmioty – czasami nawet na znaczne odległości
Tagi: