Czy rozumiesz, iż rzeczy, jakich posiadamy na co dzień pod dostatkiem oraz na które nie zwracamy większej uwagi, potrafią mieć duży wpływ na nasze dobre samopoczucie? I to nacisk zarówno pozytywny jak i negatywny.

lampy

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

klientów

Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com
Pomyśl, jak byś się czuła lub czuł, jakby była konieczność spędzenia dłuższego czasu w ciemnym pokoju?
To zdawałoby się nic aż tak straszliwego, jednak bezdyskusyjnie nie działałoby to prawidłowo na psychikę. Wiedzą o niniejszym dobrze mieszkańcy Skandynawii, którzy niejako z definicji pozbawieni są dużych ilości promyków słonecznych. To tam od dawna wykorzystuje się światłoterapię za pośrednictwem specjalnych lamp.

Jeśli wczytujesz się w prezentowany tekst to znaczy, że temat Cię niesamowicie zafascynował – wejdź na odnośnik do strony części do pieców próżniowych, a znajdziesz równie wartościowe informacje.

Tego typu lampa antydepresyjna to w zasadzie typowa lampka, ale ma żarówkę, jaka daje niezwykle przejrzyste światło. Warto tutaj wspomnieć, iż światło ze słońca to ok. 20000 lm, zwykłe żarówki świecą z jasnością ok. 100-500 lm, z kolei lampa antydepresyjna to jasność rzędu kilku tys. lm. Jej koszt jest stosunkowo mały i jest niczym w porównaniu z korzyściami, jakie może dać potrzebującej jej postaci światłoterapia.

Idzie o to, że ze względu małego dostępu blasku słonecznego uzyskujemy małe ilości witaminy D. Osobnicy stają się markotni, posępni, apatyczni oraz mogą wręcz wpaść w depresję. Przeto także korzystniej przeciwdziałać temu scenariuszowi i lub zakupić coś takiego jak lampa antydepresyjna lub zwyczajnie pojechać na wakacje przykładowo na tropikalną wyspę.

Ta druga opcja jest bezdyskusyjnie w większym stopniu kusząca, jednak dla mnóstwa osób niełatwo dostępna. Dlatego też taniej i szybciej jest wyekwipować się w coś tego typu jak lampa antydepresyjna.
Dlaczego takowy towar jak lampa antydepresyjna jest tak popularny w Skandynawii?
Tagi: