Należałoby zwrócić uwagę na fakt, że czasem sami przedsiębiorcy nie mają pojęcia w jaki sposób bronić się przed oskarżeniem o transformowanie danych osobowych, czy też ich zabronione gromadzenie.

PRacownik

Autor: San José Library
Źródło: http://www.flickr.com
Torebka z ćwiekami

Autor: pandzior.pl
Źródło: pandzior.pl
Przecież działanie spółki to stale nowi współpracownicy i partnerzy. Gdybyśmy nawet nie chcieli, zestaw tych informacji ciągle się powiększa.

ochrona danych osobowych w firmie

Źródło: pixabay.com
Jak zatem rozwikłać tę sprawę w taki sposób, by nikt nas nie oskarżył o to, że ochrona danych osobowych w firmie jest na niewystarczającym poziomie ? Prowadząc przecież jakąkolwiek firmę stale nawiązujemy nowe kontakty, poza tym, jeżeli to jest działalność w sieci tworzymy relacje z klientami także poprzez mailing. W tym momencie nasuwa się pytanie, na czym taka ochrona danych osobowych w firmie powinna polegać. Weźmy za przykład choćby wspomnianą wyżej działalność w sieci. Prowadząc ją utrzymujemy z konsumentami relacje poprzez pocztę elektroniczną i oprócz adresów email zbieramy też takie informacje jak imię, nazwisko lub nazwy miast. Po pewnym czasie można będzie więc nas oskarżyć, że zbieramy dane osobowe. Jak więc właściwie powinna wyglądać ochrona danych osobowych w firmie takiej jak ta, w której zwyczajnie taki zbiór informacji się tworzy? Bezwzględnie wskazane jest wystąpić o zgodę na ich rejestrowanie i transformowanie. Taka zgoda daje gwarancję, że firma przestrzega przepisów w tej sprawie, a co się z tym wiąże ochrona (warte przeczytania) danych osobowych w firmie spełnia warunki ustawy.

Warto o nią wystąpić prowadząc jakąkolwiek działalność gospodarczą.
Zanim zatem zdecydujemy się na taką firmę poznajmy na tyle dobrze przepisy prawne, by nie popadać nawet przypadkiem w konflikt z prawem.
Dane osobowe, a właściwie ich prawidłowa ochrona to niesłychanie trudny temat
Tagi: