Kominek jest dzisiaj dość popularnym elementem wyposażenia wnętrz. Nie można się temu dziwić, gdyż gwarantuje ciekawą atmosferę, w szczególności podczas zimy bądź jesieni, które w Polsce trwają bardzo długo i odznaczają się naprawdę niskimi temperaturami.

jadalnia

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame

Wiele osób decyduje się na klasyczne kominki otwarte, jakie są opalane drewnem, mimo że mają one dużą konkurencję w postaci kominków elektrycznych bądź gazowych. Dość duże znaczenie ma wybór idealnego drewna do kominka. Tym sposobem zminimalizuje się koszty jego zakupu. W dodatku, zagwarantuje się, że kominek będzie działał bez większych trudności. Dużym zainteresowaniem charakteryzuje się przeważnie drewno kominkowe (użyteczna strona) Grójec, jakiego jakość jest bardzo satysfakcjonująca.
Nabywając drewno kominkowe, wskazane jest unikać drzew iglastych. Dlaczego? Ponieważ posiadają one w sobie bardzo dużą ilość żywicy, jaka może spowodować pojawienie się brzydkich plam. Poza tym, ich usuwanie może generować dużo trudności. Kategorycznie lepszym wyborem jest drewno pochodzące z drzew liściastych, ponieważ w nich zawartość żywicy jest mała. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim gatunki zaliczane do twardych. W tej grupie należy wyróżnić chociażby dąb. Takie drewno bowiem jest rzeczywiście wydajne. Nie spala się natychmiastowo,

drewno kominkowe na paletach

Autor: FHU ANDRE
Źródło: http://fhu-andre.pl/

a jednocześnie wytwarza dużą ilość ciepła. Do ogrzania takiego samego pomieszczenia niezbędna by była dużo większa ilość drewna miękkiego. Są to nie tylko niemałe koszty, ale również większy problem, gdyż trzeba częściej dokładać do kominka kolejną porcję.

W żadnym razie nie można w kominku spalać drewnianych odpadów, na przykład drewna ze starych mebli. Są one bowiem z reguły pokryte środkami chemicznymi. Drewno do kominka (ta strona) koniecznie powinno być wcześniej składowane.

Kliknij ten odnośnik, a potem zdobądź więcej szczegółów (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/bmw/x5-m) odnoszących się do rozpatrywanej w tym artykule zagadnień. Uzyskasz wtedy szerszą wiedzę.

Oznacza to, że zostało przechowywane przez określony czas, aby pozbyć się nagromadzonej wody, która utrudniałaby znacząco jego spalanie. Warto o tym pamiętać, gdyż mokre drewno nie tylko będzie się źle paliło, ale poza tym zacznie produkować znaczącą ilość dymu. Drewno powinno się kupować u sprawdzonych sprzedawców. Doskonałym rozwiązaniem jest również kupowanie go w nadleśnictwach. Stosownie wybrane drewno (przetestuj klej do drewna -> http://interchemol.com.pl/produkty/kleje-poliuretanowe/kleje-do-drewna) powinno być wystarczająco suche oraz pocięte w wygodne szczapy, jakie zmieszczą się bez problemów w kominku.

Polecane drewno do kominka
Tagi: