proces granulowania w danych czasach posiada coraz to większe zastosowanie, jeżeli chodzi o przeróżne dziedziny związane z przemysłem. Ma możliwość ukazywać się przy takich rzeczach jak chociażby tak nazywane „pellety” z trocin drzewnych, przy paliwie ze słomy oraz siana, czy nawozach typu organicznego oraz mineralnych.

Sięgnij po najnowsze trendy z produktami Wella

Autor: Wella
Źródło: Wella
Nas jednakże dzisiaj ciekawi szczególnie jeden typ granulowania, czyli dokładnie granulowania pasz.
budowa domu

Autor: Matthias Wiesmann
Źródło: http://www.flickr.com
granulowanie pasz

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com
„Zagęszczanie różnych surowców przez granulowanie” – w taki sposób istnieje możliwość w skrócie powiedzieć, co robią maszyny zwane granulatorami. Granulowanie pasz jest tylko jak widać pojedynczym elementem, który to można poddać temu procesowi. Dobrze jest jednak mieć świadomość, że nie ważne, jakie surowce zastosujemy, zgranulowane surowce posiadają cały szereg zalet, pośród których to znajdziemy: prostotę ich bardzo precyzyjnego dozowania, dość niskie koszty ich transportu, niewiarygodnie niski stopień pylenia danego surowca, czy też nadal stały skład a także stabilne parametry rodzaju fizykochemicznego.

Proces granulowania, jak dobrze mieć świadomość, ma dokładnie 3 podstawowe etapy: Pierwszy – Konkretny surowiec jest przekształcany w ścisłą masę, która to posiada ciągle ten sam skład i parametry; 2. Cząstki surowca są ściskane pomiędzy sobą i zaczyna się proces tak przezywanej „deformacji typu plastycznego”, a także 3. Następuje zredukowanie objętości konkretnego surowca, dzięki której to może nastąpić jego wzrośnięcie gęstości oraz masy usypowej, która w tym momencie zostaje granulatem.zobacz więcej nowoczesne włączniki i gniazdka nowoczesne włączniki i gniazdkaOwe trzy etapy dotyczą każdego typu surowca, w tym także naszych pasz, które to są doskonałe dla zwierząt na terenach gospodarstw typowo domowych.
Proces granulowania – a więc, technologia zagęszczania i kompaktowania, zwana też densyfikacją
Tagi: