Jednym z coraz częściej wykorzystywanych w Polsce paliw stał się olej opałowy. Ma on dużo plusów, jest paliwem stosunkowo niedrogim, wydajnym oraz ekologicznym. Coraz częściej w niejednym domu jednorodzinnym spotkać można instalacje grzewcze dopasowane do tego właśnie rodzaju paliwa.

projekt instalacji

Autor: Armacell
Źródło: Armacell

Ale pamiętać trzeba o jednym bardzo ważnym aspekcie, to znaczy o tym, że olej opałowy jest łatwopalny. I co się z tym wiąże przechowywanie go na swojej posesji będzie wymagać odpowiednich zabezpieczeń, bo jakiś pożar byłby tragiczny w skutkach. Instalacje oparte na opałowym oleju są bardzo niezależne, wystarczy uzupełnić zapas paliwa. W większości przypadków robi się to raz w roku, przed zaczęciem sezonu, zamawiając po prostu jego dostarczenie na teren posesji. I później ten olej (świetna strona) przechowuje się przez wiele miesięcy, do czasu zużycia, i przez ten właśnie czas powinien on być bardzo bezpiecznie przechowywany, tak żeby nie spowodował przy ewentualnym wycieku jakiegoś ryzyka.

Z tego też powodu też jednym z najważniejszych kryteriów bezpiecznej instalacji tego typu są odpowiednie, atestowane zbiorniki na olej .

Nie ociągaj się – sporo wiadomości czytaj pod adresem (http://www.malesapd.pl/?url=oferta/akcesoria-dachowe), który dla Ciebie stworzyliśmy. Jeżeli pojawią się pewne pytania – chętnie na nie odpiszemy.

Przeważnie robi się je albo z grubego polietylenu, albo ze stalowej blachy. Te ostatnie zbiorniki występują w odmianach jedno i dwupłaszczowych, różnią się one poziomem bezpieczeństwa. Zbiorniki na paliwo jednopłaszczowe muszą dodatkowo być ustawiane w odpowiednich wannach, ma to na celu zapobieżenie rozlewaniu się oleju po pomieszczeniu na wypadek wycieku.

Zbiorniki dwupłaszczowe są dużo lepiej zabezpieczane przez uszkodzeniami mechanicznymi i bez żadnego problemu można je stosować bezpośrednio w instalacji, bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia. Funkcję zabezpieczającą w nich pełni druga, zewnętrzna warstwa, w przypadku uszkodzenia powłoki właśnie ona będzie zatrzymywać rozlany olej. Nowoczesne zbiorniki posiadają dodatkowo specjalny alarm, który informuje domowników o każdym wycieku i umożliwia sprawną reakcję na pojawienie się niebezpieczeństwa. Więcej na .
Wady i zalety używania oleju na opał, podstawowe wiadomości o tym, jak się go przechowuje.
Tagi: