Ciężkie, olbrzymie machiny, wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, każdego dnia wystawione są na niszczycielskie działanie materiałów, z jakimi mają kontakt.
Aby zagwarantować sobie trwałość i solidność posiadanych przyrządów, nawet przy zintensyfikowanym użytkowaniu w warunkach szkodliwych, trzeba dowiedzieć się, czy zostały skonstruowane ze stali najwyższej jakości.

Blachy trudnościeralne to taki gatunek stali, jaki wykazuje ponadprzeciętną twardość i dzięki niej jest wyjątkowo odporny. Blachy tego rodzaju świetnie sprawdzą się w miejscach, w jakich części konstrukcyjne użytkowanych urządzeń w szczególnym stopniu są narażone na cierne czynniki. Czołowym fabrykantem na rynku stali trudnościeralnej jest marka Hardox, ze swoim kapitalnym produktem Hardox 600. Ze względu na fenomenalną twardość, blacha ta stosowana jest praktycznie w każdej gałęzi przemysłu (zobacz autonomiczne utrzymanie ruchu na stronie www.grupapartner.pl/) ciężkiego. Maszyny i giętarki krawędziowe oraz urządzenia, stworzone przy zastosowaniu tej blachy, zobaczymy w kamieniołomach, zakładach produkcyjnych a także na złomowiskach.
naprawy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Hardox jest firmą znaną jak też cenioną wszędzie tam, gdzie sprzętu mają styk ze skałami, albo złomem, a więc we wszystkich punktach, w których narażone są na pejoratywne działanie rozmaitych surowców. Hardox 600 jest to trudnościeralna blacha, która pozostanie niewzruszona na oddziaływanie produktów twardych. Jest wytrzymała na zadrapania oraz na odkształcenia, wywoływane przez duże obciążenie.

Idealnie nadaje się do wyrobu rozmaitego typu noży, kół zębatych i pras. Znajdziemy ją tak w częściach maszyn rolniczych, jak również w pojazdach budowlanych, wykonane z niej są m.in. czerpaki pogłębiarek.
Z jakiej przyczyny trudnościeralne blachy mają tak szerokie zastosowanie?
Tagi: