Przedsiębiorstwa przewozowe lub takie, które sprzedają przeróżne towary, są zmuszone przechowywać ogromną ilość produktów – przez chwilę lub na dłużej.

przedsiębiorstwo

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
samochód

Autor: www.forelite.pl
Źródło: www.forelite.pl
Dlatego najczęściej potrzebują dużych magazynów.
prąd

Autor: greensheepred
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj jako klienci nie zdajemy sobie sprawy z tego, że firmy przewozowe albo te, które sprzedają nam jakiś produkt, muszą mieć dużo miejsca, by przechowywać to, co posiadają na stanie. Niestety niekiedy potrzebują znacznych przestrzeni, by być w stanie to wszystko rozmieścić. Hale, których bywają właścicielami albo które podnajmują, powinny spełniać pewne normy. Na początek, jak już było wyżej podkreślone, muszą być duże, a po drugie, nie mogą być (więcej w temacie) to niezabudowane przestrzenie, gdyż w naszym kraju są dosyć długie i chłodne zimy. Hale powinny spełniać również inne normy, które w dużym stopniu uproszczają funkcjonowanie. Muszą mieć swój parking, gdyż wtedy będziemy pewni, że nasze ciężarówki będą mogły zatrzymać się przy hali bez kłopotu. Dobrze byłoby, aby w tym celu cały parking (www.malowanielinii.com/oznakowanie/oznakowanie-poziome-parkingu-podziemnego/) był ogrodzony oraz chroniony. Hale powinny być także wysokie – tak aby pod sam sufit była możliwość ustawić ogromne regały. Przy halach powinny być również rampy załadunkowe, żeby maksymalnie udoskonalić załadunek oraz zaoszczędzić czas kierowcom TIR-ów.

okna oraz drzwi powinny być antywłamaniowe, a wszelkie wewnętrzne elementy (betonowa posadzka oraz stalowa konstrukcja) powinny być odporne na ogień, tak aby wzniecenie pożaru wewnątrz hali było prawie wykluczone.
Istnieje masa firm na naszym kontynencie, które trudnią się transportem przeróżnych artykułów na dużą skalę
Tagi: