Bez wątpienia wielu z was wspomina, jak kiedyś grało się w piłkę nożną na około szkolnych boiskach. Niestety, lata PRL nie były okresem, gdy budowlańcy dbali o komfort i zdrowie uczniów. Świadectwemtego są boiska sportowe wykonane z litego betonu. Dzieci łamały na betonie nogi i boleśnie ścierały sobie skórę.

Całe szczęście dziś się z tym całkowitym kuriozum walczy. Dawne szkolne miejsca do gry są odnawiane, a nowe konstruowane w dobry sposób. Słynne rządowe Orliki zakrywa albo rzeczywista trawa, albo nawierzchnie sportowe (np. ).

Czy tego typu tematy Cię fascynują? Ochoczo więc kliknij tu – ta użyteczna oferta zapewne również niezwykle Cię zaciekawi.

To metoda, która daje piłkarzom komfort eksploatacji (dzięki wyjątkowej sprężystości i bezpieczeństwu) oraz umie wytrwać przez długi czas, w odróżnieniu od kruchego betonu. Zmieniające się warunki atmosferyczne wcale nie zaszkodzą nowoczesnemu materiałowi.

Nawierzchnie poliuretanowe w współczesnej Polsce zakrywają nie tylko boiska szkolne, lecz również hale sportowe i bieżnie stadionowe. Stosuje się je także przy konstruowaniu skwerków zabaw dla dzieciaków. To powoduje, że rodzice nie muszą już się zbytnio obawiać, że ich latorośl pechowo połamie się w czasie hulania na huśtawkach lub zjeżdżalniach.

W sprzedaży oferowany jest klej do drewna, który jest stworzony z identycznego związku chemicznego, co nawierzchnie poliuretanowe. Cechuje się dobrą przylepnością i odpornością. Jednak jego najbardziej ważną zaletą jest wielofunkcyjność, gdyż da się go wykorzystać do scalania ze sobą mocno różniących się od siebie powierzchni. Klej – kleje żywiczne do drewna efektywnie zastąpi męczące przybijanie metalowi gwoździami.

Ta uniwersalność powoduje, że wszelkie drobne i większe naprawy w czterech kątach okazują się szybkim i miłym zajęciem, z którym poradzi sobie nawet kobieta. Obok doraźnych napraw i majsterkowania, kleje do drewna tego rodzaju idealnie pasują do uszczelniania. Przydadzą się, gdy instalujesz okna bądź drzwi.
Pożyteczne informacje na temat powierzchni poliuretanowych
Tagi: