W dobie szeroko pojętego konsumpcjonizmu, kiedy Twój ewentualny klient pragnie ubezpieczyć swą przyszłość poprzez gromadzenie wszelkich dóbr, przedsiębiorca także powinien posiadać spore zapasy swoich towarów.

Ten artykuł ma celu głębsze na różne rozwiązania przedsiębiorców w tej dziedzinie oraz wybór najlepszej metody.
hale stalowe

Autor: Ryan Gsell
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej jeżeli przestrzeń magazynowa jest w osobnym budynku, tak żeby gotowe towary nie zabierały przestrzeni maszynom roboczym. W tym celu budowane są oddzielne hale magazynowe. Istnieją jednak dwa różne sposoby używane przez przedsiębiorców. Obydwie omówimy na przykładzie marki IKEA, która to od wielu lat wykorzystuje mieszaną metodę. W budynku głównym, jaki jest w głównej mierze sklepem, galerią wnętrz oraz restauracją, umiejscowiony jest również magazyn wszelakich drobnych towarów sprzedawanych przez producenta, jaki prowadzi wprost do kas. Chociaż duża ilość mebli jest składowana w owym „sklepowym” magazynie, te większych gabarytów znajdują się w samodzielnym magazynie, jaki budowany jest tuż za gmachem głównym. Taki sposób pozwala na zwiększenie oszczędności, gdyż powierzchnie magazynowe nie muszą być ogrzewane i w dodatku zabezpiecza to markę przed gwałtownym wzrostem ilości klientów, szczególnie w czasie świąt. Zaś tam gdzie budowane są hale produkcyjne firmy IKEA, wznoszone są gigantyczne hale stalowe, jakie są punktami dystrybucji, z jakich towary są rozwożone do wyżej omówionych punktów. Zdaje się, że dzięki stosowanej metodzie hal magazynowych – matek, z jakich wysyłane są towary do pomniejszych magazynów które znajdują się w pobliżu sklepu, marka IKEA zwyciężyła pośród pozostałych firm meblarskich. Warto również zauważyć, że hale produkcyjne zajmują się jedynie produkcją mebli, lecz ich nie składa w całość.

Serdecznie namawiamy do poznania większej ilości postów na omawiany temat. Jeżeli Cię on ciekawi, to zobacz witrynę (http://www.toensmeier.pl/), na której umieszczone są dodatkowe dane.

/J]

Takowe rozwiązanie również pozwala na oszczędność powierzchni magazynowej jak i czasu.
Myślimy, że złączenie powyższych sposobów budowania magazynów jest najlepszym, ponieważ zabezpiecza producenta przed nagłym wzrostem ilości klientów oraz pozwala zaoszczędzić.
Gdzie oraz w jaki sposób tworzyć magazyny?
Tagi: