Stal jest używana w wielu branżach. Czasami nie wiemy nawet jak regularnie mamy z nią do czynienia. Możemy spotykać wyprodukowane z niej elementy i nawet nie zdawać sobie z tego sprawy.
Jeśli ktoś każdego dnia istnieje w przemyśle budowlanym albo stoczniowym, to z pewnością rozpoznaje stal Hardox.

Jest to trudna do starcia stal szwedzkiej huty. Hardox jest nazwą zastrzeżoną, zatem może jej używać wyłącznie szwestal (wizytówka przedsiębiorstwaAner) huta, która ją wytwarza. Blacha trudnościeralna jest tworzywem najwyższej jakości. Znają ją pod każdą szerokością geograficzną. Używa się jej w hutach i na platformach wiertniczych, ale również w branży rolniczej. Blachę Hardox jesteśmy w stanie zobaczyć w elementach dźwigów, spycharek i szlifierek. Ze względu na swe właściwości jest polecana do bardzo ciężkich warunków pracy.
Stal Hardox jest jakością samą w sobie. Nie wymaga ekstra reklamy, gdyż częstotliwość jej Stal (wróć)wiania pokazuje, że klienci ją cenią. W ostatnim czasie pojawiła się na rynku blacha Hardox Extreme, która jest najmocniejszą blachą na świecie. Jest wielokrotnie bardziej odporna na ścieranie aniżeli Hardox 400. Blach takich możemy używać chociażby do produkcji czerpaków koparek, skrzyń ładunkowych wywrotek czy łopatek mieszadeł w asfaltowni. Możemy także robić z niej przesiewacze czy ostrza pryzmatyczne.

Pamiętajmy jednak, że obróbką tej blachy powinny zająć się wysoko wyspecjalizowane zakłady, które posiadają odpowiednie do tego maszyny.
Pamiętajmy, że kupno odpowiedniej blachy pozwoli nam uniknąć niekończących się napraw oraz serwisowania.
Niejefna firma, która obraca się w sektorze stoczniowym albo budowanym, potrzebuje najlepszej jakości blachy
Tagi: