Total Productive Maintanance, a więc Produktywne Utrzymanie Maszyn pozwala szczędzić pieniążki. Czasem ratuje setki tysięcy złotych, dzięki temu, iż posiadamy zdolność przewidywania awarii naszego parku maszynowego.

TPM ogranicza przestoje machin, jakie zamiast czekać na usunięcie felerów, powinny fabrykować i przynosić nam przychody…
tpm

Autor: washingtonparkotr
Źródło: http://www.flickr.com
Znów poślizgi? Klient grozi, iż nie weźmie kolejnej partii zamówienia oraz rozpisze nowy przetarg? A być może powołuje się na umowę, w której zapisano grzywny wynoszące setki tysięcy złotych? firma zatem poszukuje metod zaradczych po czym napotyka na Lean Management – cudny środek do zdobycia czasu a także wypracowania jeszcze ogromniejszych pieniędzy.

Nie ma co zwlekać – jeżeli prezentowany wpis Cię zaciekawił, kliknij dodatkowo ten link i przeczytaj także podobne omówienie!

Wśród „leanowych” instrumentów pojawia się skrót TPM, jaki dotyczy machin. Nie ważne jest, aby machina zrobiła jak najwięcej dzisiaj, mimo pracy na granicy wytrzymałości, lecz ważne jest aby w ogólnym rozrachunku wyprodukowała dla nas tak wiele wyrobów ile chcemy – właśnie poprzez minimalizację ilości nieplanowych przestojów.

Villa Mare

Źródło: villamare.com.pl
Drugim filarem TPM jest Autonomiczne utrzymanie ruchu. Znów nie ma w tym miejscu mowy o uzdrowieniu maszyn. Co znaczy termin autonomiczne? Jest to zaangażowanie każdego z pracowników w proces obsługi bieżącej machin. Bazując na owym filarze, wychodzimy z założenia, że zatrudniony, który pracuje przy maszynie (rozwinięcie tematu: www.promus.katowice.pl/oferta/elementy-systemow-transportowych/stoly-obrotowe/) 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu, zna jej wytwórczość lepiej aniżeli brygadzista.

O autonomicznym utrzymaniu ruchu możemy powiadać wtenczas, kiedy wszyscy operatorzy będą zaangażowani w obserwację maszyn zgodnie z wytyczonymi standardami. Wydział Utrzymania Ruchu ma jasno określone terminy obsługi maszyn.
Wdrożenie Total Productive Maintanance – zatem jak systematyczne działanie pozwala oszczędzać
Tagi: