Jedną z dobrze rozwijających się sektorów gospodarki jest transport rozmaitego rodzaju. Branża owa wymaga dużej elastyczności tak w wypadku sporządzania biznesplanu jak także jego realizacji. Polskie przedsiębiorstwa prawie zdominowały rynek międzynarodowego transportu w Europie dzięki względnie niewysokiej cenie usług.

Jak wiemy największym kosztem w prowadzeniu firmy transportowej jest zakup i ubezpieczenie taboru. Najogromniejsze problemy ze zdobyciem nowego wyposażenia mają przedsiębiorstwa stosunkowo młode. Nie mają one jeszcze sztywnych zleceń które sfinansowałyby takie inwestycje. Rozwiązaniem jednak są rozmaitego rodzaju kredyty. Najbardziej popularnym jest leasing. Możemy w ten sposób zakupić (przyczepy handlowe) używane bądź nowe. Owa forma finansowania pozwala na zredukowanie kosztów ubezpieczenia ponieważ możemy je włączyć do umowy leasingu. Z reguły również firmy udzielające leasingu mają większe możliwości otrzymania upustu na ubezpieczenie. Albowiem są one znacznymi i wiarygodnymi podmiotami mogą liczyć na spore rabaty.
Ciężarówka

Autor: NotrucksNolife
Źródło: http://www.flickr.com

Nim nasze przedsiębiorstwo rozwinie skrzydła, muszą nas zadowolić używane naczepy i samochody (oklejanie samochodów wrocław cennik) ciężarowe. Z biegiem czasu będziemy mogli pozwolić sobie na sprzęt wyższej klasy. Nawet duża, stabilna firma od czasu do czasu wypożycza używane naczepy, przykładowo w sytuacjach gdy ma do czynienia ze szczególnym, jednorazowym zleceniem gdzie nabycie nawet używanej naczepy byłby nieintratnym. Wynajem pojazdów może być sposobem na prowadzenie firmy transportowej. Długofalowe umowy dzierżawy mogą być interesujące finansowo kiedy współdziałamy ze sprofilowaną firmą. Zazwyczaj nie mamy wówczas kłopotu z serwisem oraz reperacją, nasz partner bowiem z reguły dysponuje siecią własnych lub kooperujących z nim warsztatów. Oszczędza nam to sporo czasu który stracilibyśmy na poszukiwanie sprawdzonego warsztatu.

Na koniec należy jednak stwierdzić, że biznes tego rodzaju jest dość ryzykowny. Rynek zleceń bowiem jest ze swej natury dynamiczny. Prezes przedsiębiorstwa będzie się musiał wykazać refleksem jak też wytrwałością w monitorowaniu zmieniających się sytuacji. To jednakże zupełnie normalne w warunkach ogromnej konkurencji.
W jaki sposób zagwarantować sobie narzędzia pracy w nowo powstałej firmie transportowej
Tagi: