Nagrzewnice powietrza są ci konieczne w zasadzie w dwóch sytuacjach. O ile posiadasz halę funkcjonalną o dużym metrażu, musisz jakąś drogą zapewniać dobrą temperaturę powietrza. Zwykłe ogrzewanie nie spełni dobrze swego zadania. Poza tym tego rodzaju hale są w użyciu jedynie w określonych chwilach, stąd nie ma po co instalować stałego systemu klimatyzacyjnego, który działa cały czas. Takie rozwiązanie ma sens wyłącznie, gdy w hangarach magazynowych trzymasz jakieś surowce, które wymagają wysokiej temperatury. .

nagrzewnice olejowe

Źródło: www.klimatop.pl

Nagrzewnice dzieli się także przez wzgląd na rodzaj paliwa, przez które działają. Na przykład nagrzewnice olejowe – zasilane są olejem opałowym, ropą lub mazutem.

Jeżeli powyższy wpis daje Ci do myślenia, kliknij tu oraz dodatkowo zdobądź ważne informacje (http://magross.pl/kluber/kluberbio-m-72-82/), które także są godne zapamiętania.

Jest to rodzaj ciężkiego oleju opałowego, który pozostaje po destylacji ropy naftowej. Innym rodzajem są nagrzewnice na paliwa stałe , takie jak węgiel, koks czy na przykład drewno..

Charakteryzują się wysoką skutecznością funkcjonowania. Niestety, do swego działania potrzebują dostępu do tlenu, co czasem bywa utrudniona w pewnego rodzaju halach. Oprócz tego wydzielają zły i fatalny na dłużdym >> czujki dymu metę dym. Mimo tych mankamentów są powszechnym typem urządzenia..

Dobór takiego sprzętu zależy od tego co chce się ocieplić i w jaki sposób. Jeśli musi oszczędzać na cieple powinien nabyć nagrzewnice gazowe. Dzięki wprowadzonym technologiom można znacznie obniżyć zużywanie tego paliwa przez ustawienie odpowiednich parametrów do maszyny..

Bardzo łatwo można je przewozić z miejsca na miejsce – nagrzewnice elektryczne są często oferowane w wersji mobilnej . Jedyną wadą kupna tego gatunku sprzętów mogą być całkiem wysokie rachunki za energię elektryczną..

Nagrzewnice – opis i wykorzystanie
Tagi: