Prowadzisz biznes, związany z przemysłem ciężkim, który wymaga mocnych, najlepszych jakościowo urządzeń? W tej działalności ważne jest, aby zainwestować w szanującej się marki materiały. Firmy, mając zamiar ciąć wydatki, nierzadko używają podzespoły z blach nieodpornych na ścieranie. Ale tanie, nie zawsze bywa trwałe.

stawianie stalowej konstrukcji

Autor: Elizabeth Anderson
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnie w przemyśle górniczym czy budowlanym.

Czyżbyś miał ochotę otrzymać dużo wiadomości na ów ciekawy temat? Szukasz szczegółów? Zatem naciśnij i sprawdź (https://www.laccery.com/pl-pl/katalog/?odbojnice-na-slupy-oswietleniowe,42) – następne posty oczekują na Ciebie.

Dlatego też firmy powinny postawić na najlepszych gatunków materiały, z których będą one wytworzone, np. blachy trudnościeralne Hardox 500. Dzięki odporności na zużywanie ścierne oraz udarność, blacha Hardox jest przeznaczona do użytku w przemyśle wydobywczym, budownictwie mostowym oraz drogowym. Długi okres eksploatacji i wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia to cechy podstawowe tego produktu.

Najbardziej powszechne wykorzystanie stali Hardox to np.: wykładziny zabudów samochodów ciężarowych, młotki, rozdrabniacze, noże, krawędzie tnące, lemiesze – części maszyn szczególnie narażone na czynniki cierne. Jeżeli do budowy np. łyżek użyjemy najwyższej jakości blachy Hardox 500, nie musimy się obawiać o krótki czas wykorzystania elementu. Blacha produkowana przez szwedzką hutę SSAB OXELÖSUND to gwarancja trwałości, niezależnie od branży, w której jest stosowana.

Możemy sklasyfikować kilka typów blach Hardox, tj. 400, 450, 500, 550, 600, których odmienność polega na twardości zaczynającej się od 370 HB, a kończącej na 640 HB. Znajdziemy także Hardox Extreme, która znajduje swoje przeznaczenie w wyjątkowych sytuacjach, ponieważ jej nominalna twardość sięga wartości aż 60 HCR, co w praktyce oznacza do 12 razy więcej w stosunku do Hardox 400. Przykład i specyfikacja tu na stronie

Maszyny pracujące w ciężkich, wysoko abrazyjnych warunkach nie mogą narażać przedsiębiorstwo na koszty, które wiążą się z ich częstą wymianą. Z tej przyczyny należy je stworzyć z blachy trudnościeralnej.

Jeśli czytasz ten artykuł to znaczy, że temat Cię niesamowicie zaciekawił – wejdź na odnośnik do strony prefabrykacja rurociągów, a znajdziesz równie wartościowe informacje.

Tylko maszyny przemysłowe a także ich elementy produkowane ze stali Hardox cechują się aż tak długim okresem użytkowania. A właśnie na tym szczególnie nam zależy – na redukcji kosztów w przedsiębiorstwie.

Hardox, lider wśród dostawców części eksploatacyjnych
Tagi: