Za sprawą tego, że jesteśmy członkami Unii Europejskiej, w Polsce można dziś dostrzec trwający od kilku lat wzrost gospodarczy. Mnóstwo się teraz inwestuje oraz buduje.
Najczęściej, w ramach wielkiej przebudowy, mówi się o polepszeniu infrastruktury drogowej i kolejowej.

sprzedaż

Autor: Armacell
Źródło: Armacell
piasek

Autor: Bertram Nudelbach
Źródło: http://www.flickr.com
płyty peronowe

Autor: kurzkarl74
Źródło: http://www.flickr.com
W ciągu ostatnich kilkunastu lat w naszej ojczyźnie wybudowaliśmy sporo Autostrad i dróg szybkiego ruchu, ale też wyremontowaliśmy wiele odcinków torów kolejowych. Oba te czynniki sprawiają, że w naszym kraju podróżuje się dzisiaj o wiele sprawniej. Widoczny skok miał miejsce oczywiście w kolejach. Oprócz wyremontowanie wielu odcinków torów, restauruje się także dworce, które przez wiele lat były zapomniane i straszyły swoim wyglądem nie tylko przyjezdnych, ale też samych mieszkańców.link tutaj systemy transportowe systemy transportoweW pewnych miastach stawia się nowe dworce (np. w Katowicach), a w innych remontuje stare i muzealne (np. w Tarnowie). Przy odnawianiu dodaje się windy dla osób niepełnosprawnych oraz kładzie się na przykład antypoślizgowe płyty peronowe, żeby zwiększyć bezpieczeństwo (sprawdź mercor centrale oddymiania w ofercie producenta) podróżnych, zwłaszcza zimą, kiedy jest ślisko. Część płyt ma również linie ostrzegawcze, by pasażerowie wiedzieli, że nie należy jej przekraczać, kiedy nadjeżdża pociąg. Zazwyczaj jest ona żółta, choć nie jest to regułą.

Dla osób niewidomych na takich pasach zazwyczaj umieszcza się znaki dotykowe w formie stożków ściętych, żeby bez problemu mogli je poczuć przy pomocy laski. Ta praktyka wynika z polskiego ustawodawstwa.
W Polsce w ostatnich latach wiele się buduje oraz remontuje – w znacznej mierze dzięki środkom z Unii Europejskiej
Tagi: