Murawa jest w stanie być oryginalnym zielonym kobiercem i piękną ozdobą ogrodu jedynie wtedy, kiedy jest regularnie i dokładnie pielęgnowany. Dobrze wyglądający trawnik charakteryzuje się zwartą strukturą, także płynnymi brzegami.

urządzenie elektryczne i okablowanie

Autor: Gareth Halfacree
Źródło: http://www.flickr.com
Obręby trawnika, w szczególności na wiosnę wymagają solidnej korekty.
Tak samo jak o ładny porost trawy, tak samo musimy troszczyć się o granice trawnika. Eko bord to wszechstronne obrzeża do jakichkolwiek gatunków powierzchni. Wartością takiego typu podejścia jest prędki i prosty montaż, brak konieczności czynienia rowów, również możność swobodnego modyfikowania nie prostolinijnych obrębów nawierzchni. Eko bord przez swą konstrukcję jest wizualnie niewidzialnym fragmentem powierzchni. Z jego wsparciem jest możliwość rozplanować i obniżyć jakikolwiek układ dróżek żwirowych, bądź gresowych, z sukcesem może być także stosowany jako oddzielenie trawnika od ziemi uprawnej. Bardzo istotną wartością tego obrzeża jest to, że w pełni skonstruowane jest z materiałów wtórnych co w dobie coraz wyższej ilości odpadów nie jest bez znaczenia dla otoczenia naturalnego.
czujnik
pneumatyka

Autor: www.eecpoland.eu
Źródło: www.eecpoland.eu
Również kratka trawnikowa sporządzona jest z materiału pozyskanego z recyklingu, wykorzystywana jest do umacniania trawnika.

Kliknij ten odnośnik, ponieważ poznasz tu interesujące treści, które z pewnością Cię zainteresują – to niezwykle ważna treść (https://tomiservice.pl/)!

Jest to alternatywa dla kostki brukowej, wymienia betonowe płyty ażurowe. Oryginalny trawnik wzmocniony kratą ma efektowny wygląd, jest trwały i ekologiczny.

Kratki ogrodowe można również wypełnić grysem, bądź otoczakiem komponując podjazd, albo dróżkę.
Przy zasypaniu kratki ziemią i obsadzeniu roślinnością, korzenie są zabezpieczane przez ścianki kratki, a nawierzchnia jest wzmocniona.
Sposoby na staranne pielęgnowane trawnika
Tagi: