klimatyzacja jest bardzo popularnym układem w nowoczesnym samochodzie, obecnie zdecydowana większość oferowanych pojazdów ją ma na swoim wyposażeniu. Przy jej pomocy można zapewnić należyty komfort we wnętrzu, w lecie przyjemnie chłodząc, a zimą susząc powietrze.

rozwój

Autor: Breville USA
Źródło: http://www.flickr.com

inwestycja

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz wielu właścicieli aut (informacje transport aut z hiszpanii do polski) nie do końca jest świadoma, jak należy klimatyzacji używać, żeby służyła odpowiednio długo, a jest ona wrażliwa na różne zaniedbania. W pierwszej kolejności powinno się dbać o to, aby regularnie zmieniać filtr i wszystko dezynfekować – uniknie się wtedy rozwoju groźnych grzybów i bakterii.

Zainteresował Cię prezentowany materiał? Jeżeli tak, to użyj źródła (http://c-l.pl/utwardzacze-zywic/), aby poznać większą ilość pokrewnych wiadomości. Bez ociągania kliknij więc tutaj!

Należy też klimatyzacji używać regularnie, nawet zimą powinna być włączana co jakiś czas. Przez tą prostą czynność można będzie znacznie przedłużyć żywotność tego układu.

Lecz najważniejszą czynnością serwisową, jaką trzeba co roku wykonać, jest sprawdzenie czynnika chłodzącego razem z olejem. Ma to ogromne znaczenie dla żywotności układu, na braki w ilości oleju szczególnie narażony jest kompresor klimatyzacji, zwany także sprężarką. Uszkodzenie sprężarki jest bardzo kosztowną usterką, a naprawa wynieść może nawet kilka tysięcy złotych. Bierze się to z tego, że nie tylko do wymiany będzie cały układ sprężania, ale będzie również trzeba dokładnie wyczyścić instalację. Trochę lepiej wyglądają pozostałe usterki, jakie również się mogą co jakiś czas zdarzyć.

Jeśli na przykład zepsuciu ulegnie sprzęgło klimatyzacji, to w tym przypadku koszt wymiany go nie będzie przesadnie duży, tak samo jak się pojawią jakieś nieszczelności.
W jaki sposób można dbać o samochodową klimatyzację, żeby mogła ona odpowiednio długo służyć.
Tagi: