Kim dokładnie jest ludwisarz, oraz jaką rzeczą się tak naprawdę opiekuje? Czy wspomniani persony żyją jeszcze wewnątrz obecnym XXI wieku? W jakich to miastach na terenie Polski oni w szczególności prosperują? W jaki konkretny inny sposób można przezwać ludwisarza? Wewnątrz jakiego typu lokalizacji on działa – w jaki sposób takiego typu lokalizacja się przezywa? W jakim czasie tak właściwie ludwisarstwo powstało? To wszystko oraz jeszcze bardziej dużo nie posiadając żadnego problemiku znajdziesz wewnątrz naszego nowego – świeżutko napisanego – artykuliku!

kowalstwo artystyczne

Autor: Harvey Barrison
Źródło: http://www.flickr.com
ludwisarnia
Nasz pisany dzisiaj temacik będzie skoncentrowany na pytankach zawartych we wstępie. Na pytanie: „Kim dokładnie bywa ludwisarz, oraz czym się tak naprawdę zajmuje”? – odpowiedź jest prosta, choć nie każdziutki ją zna. Ponad wszystko Ludwisarz to inaczej przezywany „Brązownik”, a więc typ rzemieślnika, który to zajmuje się odlewaniem z surowców takich jak brązu, miedzi, mosiądzu lub spiżu, takiego typu rzeczy jak: dzwony, dawniej lufy do dział, posągi, świeczniki a także przedmioty codziennego użytku. W obecnym czasie na terenie Polski istnieje tylko kilku ludwisarzy, którzy to działają wewnątrz tak nazywanych ludwisarniach, a które tak naprawdę powstały już w XIII wieku.

Jeśli czujesz, że ta notka może okazać się Twoim zdaniem niewystarczająca, to zamieszczony tutaj tekst zapewne Cię usatysfakcjonuje. Kliknij i zobacz!

br>
Jeżeli nie wiesz, gdzie odnaleźć potrzebne Ci informacje, to kliknij ten odsyłacz. Naprawdę zalecamy ten link każdemu, kto pragnie mieć dobre źródło informacji.

Wewnątrz danej chwili działająca ludwisarnia istnieje wewnątrz Taciszowie, gdzie działa nieprzerwanie od 1808 roku, jednak oczywiście istnieje ich bardziej dużo, dla przykładu w Krakowie.

Od 2015 roczku ludwisarstwo zostało wpisane poprzez Ministerstwo Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego na nasza własną krajową listę niebędącego materialnym dziedzictwa kulturowego, albowiem jest uważany za wygasające już rzemiosło typu artystycznego.
Ludwisarnia – a więc, w jakim meisjcu wewnatrz dwudziestym pierwszym wieku znaleźć można ludwisarza na obszarze Polski
Tagi: