Przemysłowe i rolnicze maszyny nie mają łatwego życia. Niejednokrotnie walczyć one muszą z twardą ziemią, żwirem czy nawet większymi głazami. A równocześnie wymaga się od nich odpowiednie wytrzymałości i niezawodności, bo przecież nikt nie będzie chciał co tydzień robić kompleksowej naprawy.

Z tego też powodu do ich wytwarzania stosuje się nowoczesne rodzaje materiałów, które właśnie tę wytrzymałość i solidność mają zagwarantować. Przede wszystkim największe znaczenie będą miały elementy mające bezpośrednią styczność z materiałami czy ziemią. One powinny być rzeczywiście solidnie zrobione, tak aby mogły służyć odpowiednio długi czas. Różne oszczędności na materiałach być może będą oznaczać lepszą przy zakupie, lecz dość szybko zaoszczędzone pieniądze zostaną wydane na naprawy.
złoto

Autor: Lee Allison
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach w tego typu sprzęcie zaczęto dość powszechnie wykorzystywać blachy trudnościeralne. Produkowane są one tylko przez kilka firm, i cechują się w pierwszej kolejności wysoką odpornością na czynniki mechaniczne. Blachy te powstają w skomplikowanym procesie obróbki, przez co ich cena jest dość wysoka. Jednak naprawdę wysokie parametry uzasadniają ją w całości, dając wytwarzanym częściom wytrzymałość, której wcześniej nie było.

Po trudno-ścieralne blachy sięga przede wszystkim elementy antywibracyjne wydobywczy, budowlany i rolnictwo, można je znaleźć wszędzie tam, gdzie ma pracuje się z ziemią, piaskiem i kamieniami. Z blach takich wykonuje się między innymi podłogi w różnych naczepach, łyżki do koparek, a także rozmaite pługi (najniższa cena na pług śnieżny -> www.pojemniki-metalowe.com/szufle-mechaniczne-plugi-lyzki-hydrauliczne/) i lemiesze.
Czym się charakteryzują trudno-ścieralne blachy, gdzie się je stosuje.
Tagi: