Co to jest lemiesz oraz do jakiego typu maszyn bywa potrzebny? Jakie bywa jego główne zadanko oraz dlaczego tak łatwo się zużywa? Gdzie istnieje możliwość go znaleźć oraz ile może kosztować? To wszystko i jeszcze bardziej dużo nie posiadając najmniejszego problemiku odnajdziesz w naszym nowym – dopiero co napisanym – tekściku!
Osadzona na dole cząstka korpusu pługa, która odcina tak zwaną „skibę” od ziemi (przezywanej calizną) – tak w skrócie można podać definicję, co to jest lemiesz.

lemiesz

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Nie bywa to jednak wszyściutko, co warto na jego temat po opowiadać, a co za chwilę Państwu po opowiadamy.

Tylko teraz obejrzyj także (http://www.grupapartner.pl/aktualnosci.html) ten artykuł, który jest bardzo ciekawy. Wykonaj to już w tym momencie! Przekonasz się, że naprawdę trzeba to zrobić!

Lemiesz bywa ponad wszystko wytwarzany ze stali trudnościeralnej – która jest kuta lub odlewana i jak zostało już wspomniane w temacie, jest najprościej zużywająca się cząstką pługa. Bywa to spowodowane najczęściej złym zamontowaniem zabezpieczeń, tudzież nawet ich braku – z tego konkretnego powodu lemiesz zaraz po zderzeniu na przykład z kamieniem, ścina śruby, na których to jest zainstalowany (najbardziej częstą liczbą owych śrub bywa liczba trzy), poprzez co tak zwany „dzióbek” lemiesza może ulec wygięciu, co siłą rzeczy powoduje, iż owa cząstka przestaje nadawać się do używania. Choć nie każdziutki o tym ma możliwość mieć pojęcie, pług (nowa oferta – pług śnieżny) to przede wszystkim narzędzie rolne i posiada sporo odmian użytkowych. Nasze osoby jednak dziś ciekawi jedynie lemiesz, który to można kupić w wielu miejscach, lecz najczęściej na zamówienie.

W tych czasach prosto można zakupić lemiesze nie tylko nowe, ale również używane, dzięki takim platformom jak choćby OLX, czy Allegro, które to oferują obydwie opcje w niewiarygodnie przeróżnych cenach.
Lemiesz – czyli, najłatwiej zużywająca się część użytkowa pługa
Tagi: