Elementy stalowe wytwarzane są wieloma różnymi sposobami, dając końcowe produkty o różnorodnych parametrach technicznych. Dużą popularnością cieszą się na przykład odkuwki, wykorzystywane są one w licznych gałęziach przemysłu, między innymi motoryzacji, energetyce czy górnictwie.

W tej technologii produkować można nawet skomplikowane kształty, a przeważnie są to zębate koła, rozmaite wały, piasty, sworznie i tuleje.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w treści podobnego serwisu? To właśnie tam przeczytasz dodatkowe informacje dotyczące opisywanej tutaj tematyki.

Firmy produkujące odkuwki przygotowują je zgodnie z wytycznymi klienta, dotyczy to przede wszystkim kształtu, lecz również zastosowanych materiałów i technik obrabiania. Zależnie od wymagań odkuwki są przesycane, wyżarzane lub odprężane, różna może też być ich powierzchnia. Tym sposobem dostosować je można do konkretnych potrzeb, a dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologi zagwarantować również dużą powtarzalność.

srebrne auto

Autor: Sarah and Jason
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas wytwarzania odkuwek wykorzystywane są różne typy stali, na przykład tradycyjną stal konstrukcyjną, stale kwasoodporne i narzędziowe.

Masz zamiar zgłębić swoją wiedzę na temat opracowany w tym artykule? Więc namawiamy – kliknij stronę i oglądaj kolejne interesujące wiadomości.

W związku z tym że odkuwki są bazą do tego, aby zrobić z nich elementy końcowe, to niezbędna będzie ich dalsza obróbka. Może się ona odbywać przy pomocy standardowych maszyn, takich jak wiertarki, frezarki czy tokarki, ale coraz częściej stosuje się również do tego nowoczesne obrabiarki numeryczne.

W tym ostatnim wyspecjalizowała się między innymi firma masterform, proponująca kompleksowe usługi związane z obróbką metali. Firma ma zaawansowany park maszynowy i wyszkoloną, doświadczoną załogę, przez co bez problemów da sobie radę z każdym zleceniem.
Czym się charakteryzują odkuwki, w jaki sposób są wykorzystywane przy konstruowaniu rozmaitych maszyn i urządzeń.
Tagi: