W dwudziestym wieku osobnik zauważył wpływ swojej pracy na florę i faunę. Najistotniejszą zmianą w naturze jest powiększająca się dziura ozonowa i jej konsekwencje. Powłoka ozonowa zabezpiecza nas oraz Glob od przesadnego emanowania słonecznego.

wiatrak

Autor: Don Graham
Źródło: http://www.flickr.com
Największy kaliber na pogłębiającą się dziurę ozonową posiada emisja CO2 wytwarzanego przez człowieka. Pomyślmy co jest największym źródłem emitowaniem CO2?

Zapewne domyślasz się. Głównymi źródłami emisji jest spalanie paliw kopalnych stosowanych w energetyce. Na nieszczęście w owym sektorze wyjątkowo powoli osłabiamy emitowanie. Na drugim miejscu jest sektor, w którym używamy paliwa do produkowania, przekształcania i uzyskiwania nowych wyrobów przemysłowych. Na kolejnym miejscu jest spedycja – tutaj nie musimy tłumaczyć. Chodzi o emisję dwutlenku węgla przez auta.Zaledwie na ostatnim miejscu są gospodarstwa domowe, które posiadają emisję o połowę mniejszą jak transport.

Jeżeli taka problematyka Cię absorbuje, bez ociągania kliknij ten odnośnik. Omawiana w tamtym miejscu pomocna witryna na pewno też Cię zaintryguje.

Tymczasem powróćmy do tematu. Po ustaleniu oddziaływania emisji na powłokę ozonową, rozpoczęto szukania opcjonalnych rozwiązań. Zapoczątkowano produkować samochody hybrydowe, stworzono protektory na kominy ogromnych manufaktur oraz szukano odnawialnych środków siły. I tak rozpoczęto produkować mikroelektrownie wiatrowe dla gospodarstw domowych. Co to są mikroelektrownie? Ano nic innego jak aparaty przetwarzające siłę wiatru na energię elektryczną. Stosowane są do zasilania domków jednorodzinnych, domków wypoczynkowych, średnich firm, moteli oraz obiektów publicznych. Artykuł dzięki uprzejmości.

wiatraki

Autor: LordFerguson
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem zazwyczaj używane są one jako dodatkowe czynnik siły.

Jeżeli zafascynował Cię ten artykuł, to odkryj www a tam czekają na Ciebie wiadomości godne zainteresowania. Zobacz je – będziesz niezwykle zadowolony!

Powodem jest to, że w kraju nie posiadamy mocnych wiatrów. Mamy dni a czasem i tygodnie bez wiatru. Jednak, gdy stworzymy system solarny i dołączymy do tego mikroelektrownie wiatrowe możemy przez 12 miesięcy zapewnić sobie energię elektryczną z odnawialnych środków energii.

Reasumując: aby zabezpieczyć Ziemię i zapewnić komfortowe warunki do bytu musimy bardzo mocno zredukować emisję dwutlenku węgla do atmosfery.Elektrownie i przedsiębiorstwa z sektora przemysłowego muszą zastosować protektory blokujące emisję tego wrogiego związku chemicznego. Tymczasem my ludzie, musimy szukać odnawialnych źródeł energiioraz ciepła w swoim mieszkaniu a takżezredukować emisję spaliny związanych z transportem.

Mikroelektrownie postępowy i wydajny rodzaj na spożytkowanie siły wiatru.
Tagi: