Sprzedaż mobilna to hasło, które wielu kojarzy się ze sprzedażą aplikacji na popularne komórki. Nie jest to jednak trafne skojarzenie, sprzedaż mobilna jest bowiem systemem sprzedaży opierającym się na bezpośrednim kontakcie z odbiorcą. Aktualnie tego rodzaju relacje biznesowe prowadzi się z wykorzystaniem innowacyjnych systemów sprzedażowych, które w znacznym stopniu zwiększają rezultaty sprzedaży.

Systemy tego rodzaju służą przedstawicielom handlowym firm reprezentujących różne branże, są to zazwyczaj aplikacje mobilne umożliwiające natychmiastowy dostęp z użyciem urządzeń mobilnych – nowoczesnego smartfonu, bądź tabletu, do systemu sprzedaży danej firmy. Tego typu systemy działały już kiedyś – przedstawiciele używali często tzw. palmtopów, jednak dzisiaj systemy sprzedaży tego typu są o wiele bardziej rozwinięte i dostosowane do indywidualnych wymagań klienta.

handel

Autor: Stan Dalone & Miran Rijavec
Źródło: http://www.flickr.com

Zalety sprzedaży mobilnej

Takie systemy mają zestaw pozytywnych rozwiązań.

Jeśli poszukujesz ciekawych informacji na ten temat, polecam przeczytać (http://www.partnerzy.pl/oferty/od-dewelopera) nas, a zapewne odnajdziesz interesujące fakty.

Najbardziej istotną zaletą mobilnej sprzedaży jest opcja dostosowania oferty do potrzeb konsumenta – przedstawiciel może przygotować spersonalizowaną ofertę promocyjną dla stałego klienta. Poza ty, dostęp do historii zamówień w aplikacji mobilnej umożliwia dostosowanie częstotliwości odwiedzin do prawdziwych potrzeb. Na dodatek, przedstawicielkorzystający z tego typu rozwiązania nie ma obowiązków wypełniania raportów, które są tworzone i wysyłane do managera automatycznie. Mobilna sprzedaż to więc w pierwszej kolejności wiele potrzebnych funkcji i automatyzacja pracy.


W jakiej dziedzinie?

Jak pokazują badania, największa liczba przedstawicieli handlowych korzystających z tego typu mechanizmów mobilnej sprzedaży jest w branży Związanej z artykułami spożywczymi. Jest to naturalnie rezultatem znacznej liczby sklepów spożywczych, które pracownicy ci muszą obsłużyć.sprawdź ofertę wina syrah wina syrah Jeśli jednak spojrzy się na rezultaty sprzedaży, gdzie branża spożywcza jest również w czołówce, można wywnioskować, że w dużej mierze sukces branży jest zależny od metod i narzędzi, jakimi posługują się specjaliści. Z tej przyczyny coraz więcej firm decyduje się na użycie tego typu nowoczesnych pomysłów do kontaktów biznesowych.
Efektywne odmiany sprzedaży mobilnej
Tagi: