Anglicy powiadają, iż utworzenie ładnej murawy jest niezwykle łatwe – wystarczy wysiać odpowiednie nasiona, a później kosić darń trzy razy na tydzień, i tak przez kilkaset lat (tyle liczą niektóre trawniki angielskie).

Pierwszy trawniczek powstał prawdopodobnie w Indiach w siedemnastym wieku. Murawę posiano naumyślnie – miała stanowić zielone otoczenie budynku i jednocześnie go nie zasłaniać (parędziesiąt kobiet każdego dnia przycinało źdźbła urządzeniami podobnymi do nożyc). Współcześnie trawa także stanowi tło dla ogrodowych obiektów, a prócz tego miejsce odpoczynku dla całej rodziny. Wiosenny czas to niesłychanie należyty moment na zakładanie trawniczka – w marcu można już zabrać się do układania trawników z rolki, a w kwietniu do wysiewania nasionek – lecz najprzód musimy właściwie przyszykować bazę. Właściwe przyszykowanie gruntu pod trawnik jest tak samo istotne, jak późniejsza pielęgnacja trawy. Ziemię pod siew nasion przygotowuje się podobnie, jak pod rozmieszczenie rolek. Miejsce kapitalne dla wzrostu trawy jest przez cały dzień słoneczne, z podłożem zwilgotniałym oraz przepuszczalnym (nie musi być ogromnie żyzne, istotna jest struktura ziemi – delikatna jak też próchniczna zapewnia łatwy dostęp wody a także tlenu do korzonków).

Masz zamiar poszerzyć swą wiedzę z tego działu? Chcemy pomóc. Trzeba wejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej diagnostyka silnika elektrycznego informacji.

Niemniej jednakże ziemia w ogródku jest ogromnie rozmaita. Należy wyposażyć się w węże ogrodowe, które wykorzystamy do podlewania trawnika.

markety

Autor: Trevor King
Źródło: http://www.flickr.com
nawóz florovit

Autor: SalTheColourGeek
Źródło: http://www.flickr.com
Zakładanie trawnika trzeba rozpocząć od usunięcia z podłoża ewentualnych odpadków jak też zanieczyszczeń po budowie domku (gruz, pozostałości zaprawy murarskiej), jako że mają one niekorzystny wpływ na ziemię a także roślinki.

Później grunt trzeba przekopać – szpadlem (na głębokość, na którą sięga narzędzie) czy za pomocą glebogryzarki albo pługa. Potem grunt trzeba użyźnić.

Tutaj odnajdziesz mnóstwo ciekawych informacji na przedstawiany temat – wystarczy wejść na nasz odsyłacz (https://kador.pl/zarzadzanie-i-standardy/), a na pewno dane tam zawarte będą wartościowe.

Można wykorzystać nawóz Florovit.

Wiosenne zakładanie trawnika kroczek po kroczku
Tagi: