Każdy posiadacz ogrodu chce, ażeby zawsze wyglądał pięknie i był zadbany. Żeby trawnik był miły dla oczu, nie wystarczy tylko obcinanie murawy, powinien być porządnie nawożony.

Odpowiednio nawożony trawnik posiada ciemnozielony kolor, splecioną darń odporną na susze i mróz.
chłodnictwo

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
Do nawożenia trawnika można zastosować wielofunkcyjny nawóz ogrodniczy, albo specjalistyczny nawóz do trawy. Najporządniej wybierać nawozy granulowane, względnie nawozy płynne, zaś nawozy pyliste są trudniejsze w aplikowaniu. Nawozy granulowane wykorzystujemy tylko wówczas, kiedy trawnik jest suchy. Po zastosowaniu nawozów granulowanych murawę należy obficie podlać.

Zebraliśmy tutaj ciekawe dane, więc jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś dodatkowego obejrzyj więcej tutaj (http://www.vincent.pl/) naszych witryn.

Granulki muszą się rozpuścić w przeciągu kilku dni. Nawozy w płynie oddziałują dolistnie, a efekt użyźniania jest znacznie szybszy. Pierwsze użyźnianie trawnika winno nastać na przełomie marca i kwietnia, tuż po pierwszym koszeniu. Najlepiej wtedy zastosować nawozy początkowe, bądź wiosenne nawozy do trawników. Posiadają one w swym zestawie najwyższą zawartość azotu który odpowiada za szybki i bujny wzrost. Następne użyźniania trawnika powinny być wykonane w maju i w czerwcu. Nawozy jesienne mają na celu przygotowanie trawnika do zimy.

Podobnie jak trawa, także iglaki muszą być porządnie użyźniane. Użyźnianie wykonuje się wiosną i latem, nie później niż do połowy lipca, aby roślina zdążyła się przygotować do zimy. Dobry nawóz do iglaków jest możliwość kupić w sklepach ogrodniczych.

Można też sięgnąć po specjalistyczne nawozy mineralne dla iglaków, które stosujemy wczesną wiosną i jeszcze raz w lecie.
Trzeba pamiętać o nawadnianiu roślin późną jesienią, gdyż nawodnione prawidłowiej zimują.
Wielofunkcyjny, lub specjalny nawóz do murawy
Tagi: