Nagrzewnica powietrza albo inaczej tzw. „dmuchawa” może służyć do ogrzewania różnego typu obiektów (hale, szklarnie itp.), a również otwartych powierzchni w wypadkach, kiedy dany obiekt nie posiada drugiego źródła grzania albo gdy dane źródło jest niewystarczające.
Na rynku znajdują się przyrządy zróżnicowane pod względem siły grzewczej i paliwa którym są zasilane.

Kort tenisowy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Z reguły jednak nagrzewnice powietrza (poza promiennikowymi nagrzewnicami) zbudowane są z komory grzewczej, w której przebiega proces ogrzewający i z wiatraka, który wydmuchuje ciepłe powietrze poza przyrząd. Przyrządy tego typu nie nadadzą się do włączania ich w ciąg kanałów wentylacyjnych dystrybuujących ciepłe powietrze.

Zaciekawił Cię prezentowany wpis? Jeżeli tak, to bez wahania kliknij też ten link. Podobne informacje zobaczysz również tutaj transport dłużycowy.

Wentylatory (idź do serwisu) nadmuchowe służą wyłącznie do wydmuchu powietrza za przyrząd czy też ew. do przetransportowania go tak zwanymi „rękawami” na odległość max 10 m (w wybranych modelach).

instalacje

Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com
Taśma

Autor: BOLIX
Źródło: BOLIX

Nagrzewnice powietrza występować mogą w wielu odcieniach, przypisanych do danej marki. Oddzielną podgrupę stanowią tak zwane podesty grzejne, które są najodpowiedniejszym rozwiązaniem w przypadku nagrzewania miejsca, w którym długo przebywamy, na przykład: w biurze, w miejscu pracy w zakładzie, wszelkiego rodzaju standy. Dobrze sprawdzą się też, jako ochrona przed marznięciem towarów płynnych albo zbrylaniem się artykułów sypkich. Nagrzewnice powietrza to stosunkowo tani sposób na ogrzanie dużych przestrzeni. Dzięki niskim cenom gazu oraz dostępności owego paliwa, jest to jedna z metod nagrzewania magazynów, warsztatów jak też pozostałych pomieszczeń przemysłowych.

Nagrzewnice powietrza to urządzenia efektywne, zużywające nieduże ilości paliwa. Regulacja mocy powoduje, iż nagrzewnica może się sprawdzić przez cały rok, tak zimą, jak i w sezonie jesiennym oraz wiosennym.
Nagrzewnica powietrza – do czego służy?
Tagi: