Nagrzewnica powietrza lub inaczej tak zwana „dmuchawa” może służyć do nagrzewania rozmaitego rodzaju obiektów (magazyny, budynki gospodarskie itd.), a również otwartych przestrzeni w wypadkach, kiedy dany obiekt nie ma innego źródła grzania albo gdy dane źródło będzie niewystarczające.
Na rynku znajdują się urządzenia zróżnicowane pod względem siły grzewczej jak też paliwa jakim są zasilane.

Z zasady jednakże nagrzewnice powietrza (poza nagrzewnicami promiennikowymi) zbudowane są z komory spalania, w jakiej następuje proces ogrzewający oraz z wiatraka, który wydmuchuje ciepłe powietrze poza przyrząd. sprzęty tego rodzaju nie nadadzą się do włączania ich w ciąg kanałów wentylacyjnych rozprowadzających ciepłe powietrze. Nadmuchowe wentylatory (więcej na stronie https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-po%C5%BCarowa/wentylatory-oddymiaj%C4%85ce/) służą jedynie do wydmuchu powietrza poza przyrząd lub ew. do przetransportowania go tak zwanymi „rękawami” na dystans max 10 m (w niektórych modelach).
nagrzewnice

Autor: Brandt Kurowski
Źródło: http://www.flickr.com
nagrzewnice powietrza

Autor: Jörn Müller
Źródło: http://www.flickr.com

nagrzewnice powietrza występować mogą w wielu kolorach, przypisanych do danej marki.tak sprawdź te propozycjeOsobną grupę stanowią tzw. podesty grzejne, jakie są najodpowiedniejszym rozwiązaniem w przypadku nagrzewania miejsca, w którym długo przebywamy, przykładowo: w biurze, w miejscu pracy w warsztacie, wszelakiego typu standy. Znakomicie sprawdzą się także, jako ochrona przed marznięciem produktów płynnych albo zbrylaniem się towarów sypkich. Nagrzewnice powietrza to względnie tani sposób na ogrzanie dużych przestrzeni. Dzięki niskim cenom gazu a także dostępności tego paliwa, jest to jedna z najlepszych metod nagrzewania magazynów, zakładów oraz innych pomieszczeń przemysłowych.

Nagrzewnice powietrza są to urządzenia efektywne, zużywające nieduże ilości paliwa. Regulacja mocy sprawia, iż nagrzewnica może się sprawdzić przez cały rok, tak w zimie, jak również w sezonie wiosennym i jesiennym.
Do czego może być wykorzystywana nagrzewnica powietrza?
Tagi: