Wyposażenie samochodowe produkowane przez najistotniejszych na rynku dystrybutorów z gałęzi motoryzacyjnej to warta uwagi sprawa, którą każdy właściciel samochodu powinien mieć na uwadze. Wśród elementów, o których piszemy mogą być dywaniki samochodowe, środki do mycia auta, oświetlenie czy wyposażenie dodatkowe (jak gaśnica). Które z tych produktów to niezbędne minimum, a co nam się zwyczajnie może przydać?

Chevrolet

Autor: Mototarget.pl
Źródło: © Mototarget.pl

Elementem pojawiającym się w praktycznie każdym pojeździe są wszelkiego typu dywaniki przeciwpoślizgowe aristar czy wykładziny do bagażnika. Dostępne są one nie tylko dla licznych modeli i marek aut ale też w wielu wariantach materiałów i wykończeń. Pod kątem pory roku czy własnych gustów możemy zakupić dywaniki samochodowe gumowe w deszczowe miesiące pod stopy czy welurowe wykładziny do komory bagażowej do transportu rysujących się rzeczy, które bez wysiłku można uszkodzić.

Innymi elementami będą oczywiście kosmetyki do aut, czyli wszelkich typów woski połyskujące, detergenty myjące czy olejki i zapachy. Jeżeli nie chcemy wydawać za wysokich kwot na myjnie koniecznym będzie nabyć te akcesoria i wygospodarować odpowiednie miejsce z dostępem do wody. Przyda się też myjka z wyżymaczką wody. Miła woń pomoże nam zapomnieć o trudach przejażdżki.

Do przedmiotów, które niezbędnym jest mieć, mało tego, lepiej posiadać je w większej ilości należą świetlówki. Dzięki temu w przypadku spalonej lampy będziemy mogli ją wymienić bez pomocy innych czy też wykorzystać w warsztacie nie marnując tygodnia na sprowadzenie odpowiedniego modelu do naszego samochodu.

Pożar w samochodzie

Autor: qwrrty
Źródło: http://www.flickr.com

Zgodnie z przepisami w aucie powinniśmy posiadać również gaśnicę, zestaw pierwszej pomocy oraz trójkąt ostrzegawczy, przydatne w razie wypadku. W przypadku kłopotów z samochodem (złapana guma, wycieki czy kłopoty z ruszeniem) przydatne jest też zaopatrzyć się w źródło światła, łyżkę do opon, podnośnik hydrauliczny, hol, ciśnieniokabla (zobacz obciążalność prądowa przewodów) oraz kable rozruchowe.

Dobrym pomysłem jest zadbać o auto, w którym niejednokrotnie mija nam niemało godzin dziennie. Miły zapach, schludny wygląd i odrobina luksusu pomoże jadącym czuć się komfortowo w tym czasie. Wprawdzie pomimo, że nie wszystkie akcesoria samochodowe aristar potrzebne są we własnym samochodzie, ale warto zadbać o rozsądne podstawy, na przykład dobrej jakości wykładziny albo gaśnica i zestaw do pierwszej pomocy. myjka (sprawdź naszą propozycję)

Źródło: Aristar
Wyposażenie samochodu
Tagi: