Dostępne są różnorodne rodzaje odbojnic, mających na celu przede wszystkim ochronę danego budynku, miejsca, bądź rzeczy – małą lub większą. Niektóre z nich są wyprodukowane z gumowych materiałów, jednak wszystkie mają właściwości amortyzacji uderzenia i przejęcia energii, tak by nie doszło do uszkodzenia chronionego przedmiotu.

norma

Źródło: pixabay
Odbojnice chronić mogą zarówno parkingi w formie słupków, jak też łodzie, które są najczęściej narażone na różne defekty.
Często można spotkać tzw. odbojnice do łodzi, występujące w różnorodnych formach oraz kształtach, a także posiadających odmienne przeznaczenie. Niektóre odbojnice mają za zadanie ochraniać wiosła w trakcie pływania, by nie doszło do uszkodzenia ich.

Czy chcesz, poznać następne wiadomości? Jeżeli tak, to wejdź na ten odsyłacz oraz zobacz w artykule więcej danych. One zapewne także Cię zaciekawią.

Mają one zwykle średnice od 30 do ponad 40 mm. Pośród odbojnic wyróżnić można również obrzeża, które wykonane z miękkiego PVC lub gumy, idealnie chronią przed wszelkimi niepożądanymi defektami. Co ważniejsze – odbojnice do łodzi zabezpieczać mogą również choćby kotwice, a także – kontury. Należy nadmienić, że między sobą różnią się one chociażby wielkością oraz wagą. Niektóre można zakupić tylko na zamówienie, jednak jedno jest pewne – wszystkie są nader trwałe i potrafią świetnie stłumić wszelkie uderzenia.

Przeznaczone do łodzi odbojnice są jedynie jednymi z wielu, ponieważ odboje przemysłowe stanowią niezwykle duży asortyment. Pośród nich można znaleźć chociażby takie, które chronią ściany, bramy (zobacz: automatyka do bram) i regały przed uszkodzeniami związanymi z wózkami widłowymi, bądź też dostawczymi samochodami.

Zazwyczaj są one dobierane według rodzaju aut – wówczas trzeba przemyśleć ich różnorodne średnice, by dobrze mogły zabezpieczyć dany teren przed wypadkiem.
Rodzaje odbojnic przemysłowych
Tagi: