towary umieszczone na paletach wymagają odpowiedniego zabezpieczenia – mechanicznego, a także ochrony przed wilgocią.
Zabezpieczając paletę folią, warto zadbać o jej właściwe rozciągnięcie jak też brak uszkodzeń.

fotogram - przemysł

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
W halach wytwórczych jak też składach najczęściej użytkuje się dzisiaj polietylenową folię stretch – najtańszą i najefektywniejszą z dostępnych na rynku alternatyw. Folie owe charakteryzuje duża elastyczność, nieduża przepuszczalność pary wodnej a także spora odporność na niskie temperatury, sole i zasady. Użycie współczesnych rozwiązań do palet, mam tutaj na myśli owijarki do palet, znacząco udoskonaliło proces foliowania.
Dostępne w ofertach sklepów owijarki do palet dedykowane są szczególnie centrom dystrybucyjnym, w których wymagana będzie sprawna a także prędka paletyzacja towarów. Owijarki te służą do mechanicznego obwijania palet folią stretch w cyklu automatycznym albo półautomatycznym.

Bardzo nam przyjemnie, że poświęciłeś swój czas, by przeglądnąć ten artykuł. Jeżeli masz chęć na więcej, to kliknij link Stacja kontroli pojazdów Tarnogaj i przejdź do następnej strony.

Owijarki do palet nie jedynie znamiennie skracają czas foliowania. Podwyższony nawet po trzykroć rozciąg folii to duże oszczędności z tytułu kosztów owijania. Działanie owijarki szczędzi też czas załogi składu. Kupno owijarki do palet polecany jest szczególnie przedmiotom nastręczającym najwyższej wydajności foliowania. Owijarkę automatyczną najlepiej wykorzystywać w wypadku towarów o systematycznym kształcie (aby umożliwić dać możliwość działania fotokomórce).

Dostępne w sklepach modele mają zdolność produkcyjna około 20-30 palet na godzinę. Jeśli chodzi o załadunek obsługiwany przez taką owijarkę, jego maksymalne parametry mogą mieć 2100mm wysokości i 2000kg wagi.
Prędkie a także efektywne zabezpieczenie ładunku
Tagi: