Każdy posiadacz auta wie, że opony musi zmieniać dwa razy do roku. Dla tych, którzy nie korzystają z opon wielosezonowych, wiosna to czas zmiany opon. Fachowedostrojenie odpowiednich opon do auta jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa kierowcy i współpasażerów.

odlewnia
Opony letnie z kierunkowym bieżnikiem, zapewnia kierującemu bezproblemową jazdę w czasie zmiennych warunków atmosferycznych. Taki bieżnik zapewnia szybkie odprowadzanie wody, a innowacyjna mieszanina gumowa spożytkowana przy produkcji przynosi dore przyleganie. Przez przeznaczenie wyjątkowej technologii bieżnika gwarantuje właściwe odprowadzanie ciepła i zabezpiecza oponę przed szybkim grzaniem. Opony letnie cechują się przede wszystkim idealnymi osiągami. Takie opony ze względu na własną budowę przeznaczone są dla aut osobowych. Najprzyzwoiciej sprawdzi się w codziennej jeździe po ulicach miasta, jednakże również prawidłowo służy na dłuższych trasach. Wykorzystany w budowie opon blok barkowy o wysokiej wytrzymałości przyczynia się do płynności i trwałości opony w czasie prędko pokonywanych zwrotów. Mieszanka gumy w oponie letniej powoduje, że w wyższych temperaturach jest ona twardsza niż ta zastosowana w oponie zimowej.
opony letnie

Autor: Randy McRoberts
Źródło: http://www.flickr.com
dom - obrazeczek

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Opony letnie i całoroczne odróżniają się rzeźbą bieżnika, mieszaniną gumy, oraz formą opony (witryna w tym temacie). Opona całoroczna ma więcej lamel, co wpływa na wyższą przyczepność w trakcie jazdy po śniegu.

W lecie powiększona liczba lamel oddziałuje na utratę sztywności opony, co z kolei oddziałuje na pogorszenie przyczepności.

Zaintrygował Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź także ten link. Podobne wiadomości zobaczysz również tutaj myjnie modułowe.

Opona gorzej hamuje, posiada gorszą trakcję na suchej i wilgotnej powierzchni.

Najprawidłowiej wybrane opony na lato
Tagi: