Cynkowanie to proces jaki ma za zadanie pokrycie przestrzeni obiektów ze stali delikatną powłoką cynku w celu zabezpieczenia przed rdzą pobudzaną postępowaniem powietrza i wody.

kamienie

Autor: Akuppa John Wigham
Źródło: http://www.flickr.com
Jest wykorzystywane często w wielu sektorach gospodarki.
Cynkownia proponuje rozmaite typy cynkowania. W naturalnych warunkach stal cynkowana jest wiele razy odporniejsza niż niezabezpieczana. Sprzeczność między cynkowaniem ogniowym, a cynkowaniem galwanicznym jest duża. Odróżniają się własnościami wypływającymi z przebiegu pojedynczych procedur technologicznych – zerknij.

technologie

Autor: Western Area Power
Źródło: http://www.flickr.com
IT
obiekty cynkowane galwanicznie charakteryzują się równą, jednorodną, ale przy tym niezwykle cieniutką powłoką cynkową.

Jeśli nie chcesz, by ominęły Cię inne tego rodzaju informacje tyczące się omawianego tu zagadnienia, to kliknij i więcej znajdziesz tutaj (http://www.grupapartner.pl/sprzedaz-elemntow-ukladu-napedowego/automatyka-przemyslowa.html).

Warstewka nanoszona w sposób galwaniczny nie posiada nadlewów i zgrubień dzięki czemu produkty ocynkowane galwanicznie wyglądają bardzo ładnie. Ocynk ogniowy powstaje przez zanurzenie przygotowanego do tego procesu produktu w rozgrzany do temperatury ciekłej cynk. Wynikiem takiej kąpieli jest uformowanie grubej warstwy cynku tak jak z zewnątrz jak i do wewnątrz wyrobu. Wyrób cynkowany ogniowo ma bardzo dobre ubezpieczenie antykorozyjne.

Wręczamy Ci dostęp ekstra (http://www.hmlnosewicz.pl/oferta/aparatura-procesowa/) do nowych artykułów, jeżeli opisy opracowane na tej stronie szalenie Cię zaaferowały. Zatem nie czekaj!

Grubość powłok nie jest stała i jest zależna od parametrów postępowania cynkowania ogniowego, a więc przede wszystkim od temperatury kąpieli i okresu zanurzenia.

Pomimo że wartość ocynkowania ogniowego jest trochę wyższa, to fachowcy rekomendują właśnie ów rodzaj cynkowania ze względu na dużo wyższą solidność mechaniczną i wytrzymałość na korozję, bo przecież towar winien służyć nam na długie lata bez kolejnych nakładów finansowych.
Cynkowanie jako proces jaki ma za zadanie pokrycie nawierzchni obiektów
Tagi: