Każdy drewniany taras po okresie zimowym wymaga porządnego odświeżenia, czyli przygotowania do nowego sezonu. Deski należy oczyścić i pokryć nową warstwą oleju.

Można to zrobić samemu, ale jak się do tego zabrać i jaki preparat do olejowania nabyć?
lakier do drewna na zewnątrz

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim rozpoczniemy olejować taras warto wymyć posadzkę i barierki barierki drogowe drewniane. W tym celu najlepiej zaopatrzyć się w szare mydło w płynie, które przydatne będzie również w czasie kolejnych zadań porządkowych w domu. Takie mydło jest naturalne, nie trzeba jego spłukiwać, a ponadto odżywia i chroni drewno.
Kiedy olejowanie tarasu jest poprzedzone czyszczeniem drewna za pomocą preparatu wymagającego spłukiwania, to dobrze skorzystać z ciśnieniowej myjki. Dzięki temu umycie oraz spłukanie przebiegnie szybko i łatwo. Olej do tarasów oferownay jest w różnych objętościach.

Jeśli chcesz znaleźć artykuły na prezentowany temat, to przejdź tam i zobacz pozostałe informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Są bardzo odporne na wpływ wody, wspaniale przywracają naturalną barwę, chronią je przed promieniowaniem UV, jak również plamami. Pozwalają, żeby drewno oddychało, a to dzięki swojej mikroporowatości. Oleje do tarasów mają różnorodne specyfikacje, są w stanie być więc bezbarwne, wybielające oraz koloryzujące – przejdź na SAICOS.

Są również oleje do miejsc, w których występuje zwiększona eksploatacja. Jak najbardziej, jak nasz taras jest niezadaszony, narażony na dużą wilgotność, to stosujmy preparatów o lepszych parametrach – SAICOS.

Alternatywą jest Lakier do drewna na zewnątrz, który też ma świetne właściwości i może być stosowany na różnorodne powierzchnie. Jak najbardziej, to jaki model wybierzemy, jest zależne od tego, jak wygląda nasz taras.
Jaki zakupić olej do tarasu? Jakiego rodzaju powinien to być środek? O jakich sprawach pamiętać?
Tagi: