W naszych domach od zawsze goszczą różne przybory: wkrętarki, młoty, piły, poziomnice, lutownice. Wyliczanie ich mogłoby zająć dużo czasu. Dla osób chcących usprawnić swoje miejsce do majsterkowania przedstawiamy kompendium oprzyrządowania pracowni „złotej rączki”.

regał

Autor: jemartin03
Źródło: http://www.flickr.com
Regały, półki oraz szuflady służą do składowania przyrządów o znacznych rozmiarach, takich jak piły lub wkrętarki. Tak zwane ścianki warsztatowe są niezłym wyborem dla zagospodarowania niewielkich przestrzeni, gdyż dzięki nim zyskamy więcej miejsca i przyrządy będą zawsze w zasięgu ręki. Można zamontować je na ścianach dzięki specjalnym uchwytom.

Gdy fascynuje Cię przedstawiany temat, to odsyłam do tej strony, gdyż znajdziesz w tym miejscu wiele ciekawych zagadnień w tym temacie.

Często można natknąć się na szafy narzędziowe na kółkach, przez co nasze wyposażenie stanie się bardziej mobilne jak też łatwiej dostępne.

Organizacja powierzchni pracy to fundament. W wielkiej mierze pomogą przy tym przeróżnego rodzaju skrzynki względnie torby narzędziowe mieszczące w sobie dużą ilość nieodzownych przyborów tj. komplety kluczy jak też nasadek. Mają praktyczne zaczepy dzięki czemu są poręczne oraz łatwe w przenoszeniu. Dodatkowe organizery pozwolą nam zachowywać porządek

warsztat

Autor: Marcelo Campi
Źródło: http://www.flickr.com

związany z malutkimi częściami takimi jak: ćwieki, nakrętki i śruby. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy bałaganu a znalezienie odpowiedniego przyrządu będzie łatwe i zajmie niewiele czasu.

Stolik warsztatowy to konieczna rzecz dla funkcjonowania każdej pracowni. W zależności od dostępnej przestrzeni można wybrać pomiędzy niewielkim, zginanym stolikiem przeznaczonym do niedużych prac warsztatowych, jaki zdołamy wziąć na dwór lub solidnym stołem o dużej powierzchni z grubym, drewnianym blatem i metalowymi nóżkami gwarantującymi równowagę.

Warto przemyśleć zakup wkrętarki zasilanej akumulatorem, ponieważ kabel (zobacz wykrywacz kabli) może przeszkadzać nam w czasie pracy. Wiertarka, szlifierka, wyrzynarka, a także lutownica będą kolejnymi instrumentami elektrycznymi w wypadku których należy zachować przezorność w trakcie użytkowania oraz umieścić je w punkcie trudno dostępnym dla pociech. Dobrze jest pamiętać o najmniejszych, lecz też bardzo ważnych sprzętach takich tj.: miary, poziomnice lub suwmiarki gwarantujące precyzję jak też dokładność w przedsięwzięciu. Młotki, piły, przecinaki, siekiery jak też olej antykorozyjny również przynależą do podstawowego ekwipunku każdej przydomowej pracowni.

Warsztat złotej rączki
Tagi: