Współcześnie jest niemało różnorakich produktów, które nabywamy w wymyślnych opakowaniach. Jest wiele zaradnych osób, które na różnorodne sposoby wykorzystują ponownie opakowania. Z drugiej strony jednak nie często mamy czas i ochotę na zajmowanie się tego rodzaju kwestiami, a oprócz tego mamy zamiar w jakiś mądry sposób je spożytkować.

Przede wszystkim powinniśmy zawsze pamiętać o tym, że wszelkiego typu opakowania spożywcze powinniśmy segregować i wyrzucać do odpowiednich kontenerów. – opakowania spożywcze) Dodatkowo warto wiedzieć, że współcześnie jest znacznie więcej miejsc, gdzie można oddać tego typu opakowania, aby być pewnym, iż zostaną one we właściwy sposób użyte.

jedzenie w opakowaniach

Autor: HarshLight
Źródło: http://www.flickr.com

niż bardzo dużo niewielkich opakować. Nie kupujmy również towarów pakowanych oddzielnie, gdyż każde następne opakowanie np. z folii to tylko i wyłącznie kolejna porcja niepotrzebnych śmieci. Jeżeli jest taka okazja zakupujmy rzeczy w większych opakowaniach aniżeli w paru małych. To również powinno zdecydowanie ograniczyć ilość produkowanych każdego dnia śmieci.

Wykonując zakupy, poza zwracaniem uwagi na opakowania spożywcze, powinniśmy uwzględnić także inne kwestie istotne dla naszego środowiska i ekologicznego trybu życia. Nie warto kupować produktów, które mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu, np. zamiast dezodorantu w opakowania aerozolowym znacznie korzystniej jest wybrać w tzw. kulce. Należy również ograniczać sytuacje, w jakich mamy zamiar kupić produkty, jakie zagrażają życiu zwierząt albo roślin.

Decydując się na zakupy warto jest zabrać ze sobą zużyte baterie, gdyż wtedy będziemy mogli je wyrzucić do specjalnie ustawionych w sklepach pojemników. W aptekach niejednokrotnie mamy również okazję wrzucenia przeterminowanych leków do specjalnych pojemników. Dzięki tym bardzo prostym zasadom będziemy żyć zgodnie z głównymi założeniami ekologicznymi, a równocześnie zdecydowanie zminimalizujemy ilość produkowanych przez nas zupełnie niepotrzebnie śmieci.
Co zrobić z opakowania spożywczymi po jednorazowym użyciu?
Tagi: