Do czego służą regały wjezdne? Jest to rodzaj konstrukcji do specyficznego sposobu przechowywania. W sytuacji, kiedy towary należy przechowywać w specjalny sposób, głównie w dużych halach, stosuje się właśnie ten rodzaj przechowywania. Taka forma ma też spory wpływ na wykorzystanie przestrzeni magazynu. Używając takich technik możliwe jest wykorzystanie powierzchni magazynowej nawet do dziewięćdziesięciu procent. Wśród tego typu konstrukcji wyróżnia się na przykład regały ruchome.

Magazyny i hale

Autor: Sonia Belviso
Źródło: http://www.flickr.com

Na tego typu regałach da się przechowywać nawet wyjątkowo ciężkie przedmioty. Regały takie mogą być dopasowane do właściwego pomieszczenia oraz do funkcji jaką mają pełnić. Skonstruowane są one z ruchomych części, dzięki czemu możliwe jest dowolne praktycznie modelowanie szkieletem, aby utworzyć idealny dostęp do produktów umieszczonych na danych regałach oraz aby wykorzystać jak największą powierzchnię magazynu na wysokość, a tym samym zmniejszyć do minimum powierzchnię, na jakiej dane regały (rzuć okiem na regały jezdne- olejnik.pl/regaly-jezdne/) zostaną umieszczone .

Regały jezdne mogą także pomóc w chwili, kiedy potrzebujemy przechowywać dużą ilość przedmiotów, które są kruche, a tym samym są ciężkie.

Masz ochotę poznać większą ilość ciekawych informacji na omawiany temat? To poczytaj więcej (http://elmet-produkcja.pl/cnc-walbrzych/), które właśnie takie informacje posiadają.

Tego typu przedmiotów nie należy składować jeden na drugim, wtedy można posilić się o tego rodzaju konstrukcję, aby nie tylko nie zniszczyć przechowywanego produktu, ale również zminimalizować przestrzeń jego składowania.

Regały magazynowe mogą również być wykorzystywane do przechowywania produktów w specjalnych chłodniach. Specjalny materiał, z jakiego zostały wykonane sprawia, że konstrukcja posiada sporą odporność na gwałtowne zmiany temperatur (zobacz produkty firmy olejnik sp. z o.o.).

magazyn

Źródło: http://sxc.hu/

Podstawowym rodzajem regałów wjezdnych są regały paletowe. Służą one do przechowywania w dużych halach dużo ważących przedmiotów, które umieszczone są na paletach. Specyficzna budowa i konstrukcja takiego systemu przystosowana jest do tego, żeby przechowywać na niej większą ilość palet, na których znajduje się dany towar.

Wyjątkową korzyścią jest przy stosowaniu tego typu konstrukcji ich sposób łączenia ze sobą. Wózek widłowy może tworzyć z tego typu regałów ścieżki, w których swobodnie się porusza, jednak tunele te nie są szersze od szerokości wózka widłowego. Dzięki temu oszczędzamy bardzo wiele przestrzeni. Jest zawsze możliwość zabudowania takiej ścieżki następnym rzędem regałów.
Jaką funkcje spełniają regały drive in?