Współcześnie jeszcze więcej osób decyduje się na zakup domu z ogrodem czy chociaż kawałkiem zieleni do zatroszczenia się. Niezależnie, czy stykamy się z wielką połacią zieleni, czy z osiedlowym ogródkiem, można zastanowić się, jak tenże areał ochronić.
Oczywistym wyjściem jest zbudowanie ogrodzenia.

O ile parkan stawiany wokół ogródka chroni nas przed wrogami znacznych rozmiarów, o tyle może nie podołać, jeśli odwiedzą nas mali goście, przykładowo…

Masz zamiar poszerzyć swą wiedzę z tego zagadnienia? Służymy pomocą. Wystarczy przejść na kolejną witrynę i tam dowiedz się więcej walidacja strony informacji.

koty, jeże czy gryzonie. W takim przypadku warto zainwestować w rozwiązania skierowane na ochronę oddzielnych rabatek, skalniaków czy oddzielnych drzewek. Trafnym projektem jest palisada ogrodowa. W ostatecznych przypadkach, jeżeli prześladuje nas duża ilość szczurów albo nadzwyczajnie ich nie lubimy, niezbędne może się okazać sięgnięcie po specjalne przedmioty, na przykład odstraszacz myszy – elektroniczny czy też w formie mechanicznej łapki.

biały Golf R

Autor: PTworks
Źródło: http://www.flickr.com
Palisada ogrodowa może przejdź www.grupapartner.pl, niezależnie od roli ochronnej, pełnić też rolę dekoracyjną. Do nabycia są różne rodzaje, od siatkowych do deszczułkowych, dlatego każdy jest w stanie odkryć coś dla siebie. Z kolei odstraszacz myszy może być użyteczny nie tylko w ogródku, lecz i w domu, szczególnie w suterenie bądź na poddaszu. Powinno się zwrócić też uwagę na okolicę naszego zielonego królestwa.

Być może niechciani wizytatorzy przybywają do nas, ponieważ sąsiedzi ich dokarmiają albo w pobliżu znajdują się zaniedbane zabudowania gospodarcze. Wtedy warto przedsięwziąć kroki przeciwko intruzom także poza swoją działką.
Skuteczne metody obrony ogródka przed intruzami
Tagi: