Czy wiesz, że jest urządzenie pod nazwą ciągadło? Jest ono stosowane do jednego z zaledwie dwóch sposobów wyrobu (ciągnienie oraz walcowanie) niezwykle popularnych w budownictwie elementów konstrukcyjnych.

chłodnia

Autor: Arnolds Auziņš
Źródło: http://www.flickr.com

Służą one między innymi do wzmacniania betonu i do budowy różnorodnych konstrukcji będących przykładowo szkieletem większej całości.
pręty

Autor: Michael Stern
Źródło: http://www.flickr.com
Opisywanym składnikiem okazują się być pręty – przejdź po tym linku -, jakie przez wzgląd na swój przekrój, potrafią być podzielone na przykładowo okrągłe czy też sześciokątne. Ponadto należy dodać, że kiedy mówimy o różnego rodzaju prętach, dużą rolę odgrywają tego typu parametry jak rodzaj materiału czy też klasa wytrzymałości. Opisywane w niniejszym artykule pręty – zobacz ofertę prętów zbrojeniowych – robione są przeważnie ze stali.
Bardzo ważny jest jej skład chemiczny i zastosowane domieszki, gdyż decyduje to o parametrach technologicznych towaru. To właśnie na takiej bazie można by rozróżniać stal, jeśli chodzi o jej podział na rodzaje. Taki natomiast oznacza się za pomocą cyfr i liter, na przykład 34GS. Litera „G” mówi, że w zastosowanym do tworzenia takiego pręta stopie znajduje się mangan, litera „S” informuje, że taki pręt można spawać, natomiast liczba 34 mówi o zawartości węgla.
Kilka słów o coachingu

Autor: www.istockphoto.com
Źródło: www.istockphoto.com
Niezwykle istotne jest zastosowanie specjalnej powłoki wierzchniej.

Jeśli jest ona wykonana za pomocą cynku, to znaczy, że wyprodukowane z tego typu stali pręty nie będą poddawać się korozji, zatem będzie można je wykorzystać do budowy różnorodnych elementów budowlanych, przykładowo ram. Różnego rodzaju pręty mają też użycie przy wzmacnianiu tego typu elementów jak ławy czy też ściany fundamentowe.
Co to jest ciągadło, do jakiego celu ono funkcjonuje oraz gdzie jest ono używane?
Tagi: