Na ogół w życiu prędzej czy później nadchodzi taki czas w jakim zapada decyzja o wybudowaniu domku lub względnie kupnie mieszkania.
zakładam, że już jesteście zdecydowani na budowę, a wręcz więcej, macie oszczędności bądź stoczyliście batalię z jakimś bankiem o otrzymanie pożyczki.

Co teraz? W największym stopniu pożądana poprzez wszystkich odpowiedź to po prostu nabywamy cegły, pręty (przykładowa oferta prętów http://www.aner.com.pl/kategorie/prety) zbrojeniowe, wszelkie pozostałe materiały i wznosimy! Niestety, aż tak łatwo nie będzie, czeka nas jeszcze załatwienie wszelkich formalności. Fundamentalną rzeczą jaką trzeba wykonać będzie zdefiniowanie czy a także jaki budynek można zbudować na swojej działce. Konieczne jest zatem oszacowanie, czy dla określonego terenu opracowany został lokalny plan przestrzennego zagospodarowania. Dzięki planowi można dowiedzieć się wielu istotnych kwestii, dla przykładu czy parcela znajduje się na obszarze przeznaczonym do zabudowy mieszkaniowej oraz jakie kryteria musi spełnić nowy dom. Wyznaczona może być na przykład jego wielkość, linia zabudowy, a nawet takie sprawy jak kąt nachylenia a także rodzaj pokrycia dachu.
kształt

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku projektu mamy do wyboru dwie możliwości: zamówienie jego indywidualnego opracowania (opcja droższa) lub Kupno gotowego projektu (alternatywa bardziej ekonomiczna).

W tej drugiej sytuacji niezbędne będzie zaadaptowanie projektu do lokalnych warunków a także opracowanie wspomnianego już wcześniej planu zagospodarowania parceli, jaki musi być zrealizowany przez projektanta posiadającego należyte uprawnienia. Obydwa podejścia mają swe plusy jak też minusy, stąd przed podjęciem decyzji musimy chwilę się zastanowić oraz odpowiedzieć na pytania, jakie priorytety mamy.

Niniejszy wpis zawiera fascynujące dane na prezentowany wątek – jeśli masz ochotę uzyskać więcej wpisów, to odwiedź stronę (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/systemy-sterowania/), która omawia podobne zagadnienia.

/J]

Budowa budynku i związane z nią procedury
Tagi: