Jednym z urządzeń chwytnych jest podciśnieniowe zawiesie octopus. Zawiesie tego rodzaju może być umiejscowione na haku dowolnego dźwigu. Na zawiesiu wmontowana jest wytwornica podciśnienia, która jest zasilana elektrycznie, co powoduje, że koszt wytworzonej w ten sposób próżni ulega obniżeniu w odróżnieniu od pomp zasilanych pneumatycznie. Elektromechanika zdecydowanie tutaj pokonuje pneumatykę i pozwala na spore oszczędności. Urządzenie to może znaleźć zastosowanie przy transporcie bliskim rozmaitych blach, wypalarkach plazmowych czy laserowych lub waterjetach w procesach gięcia, cięcia wypalania czy znakowania.

Zaletą tego urządzenia jest to, że potrafi ono chwytać blachy różnego rodzaju. Łatwo chwyci zarówno suche, jak i naolejone, wykonane z różnego materiału, cienkie lub profilowane. Przemieszczany materiał na zawiesiu octopus można mocować i odmocować w sposób łatwy i szybki, co sprawia, że łatwo obsłuży je jedna osoba. Wpływa to na znaczne obniżki kosztów transportu bliskiego, a także do zwiększenia bezpieczeństwa produktu w czasie transportu.

Siłowniki pneumatyczne są niezastąpione we wszelkiego rodzaju halach. Poza nimi istotna jest również aparatura przemysłowa . Różne narzędzia pneumatyczne są używane także przy montażu. Umożliwia to o wiele tańsze koszty, ponieważ narzędzia mają dużą możliwość zastosowaniremont (pełna analiza) pneumatyce możemy zmechanizować czynności wykonywane ręcznie. Klucze pneumatyczne są bardziej wydajne niż elektryczne. Podobne narzędzia są fajne w pracach domowych. Jednak narzędziu (zobacz globus piły)staniu z nich zachować ostrożność i zapoznać się wytycznymi dotyczącymi użytkowania.

Jedne z najlepszych elementów, zgodnych z najwyższymi standardami posiada sieć Parker . Można ich używać z całą odpowiedzialnością. Technika wykorzystywania energii sprężonego powietrza cieszy się popularnością i na pewno z upływem czasu, stosujących ją przedsiębiorstw będzie przybywać.
Pneumatyka czyli po co inwestować w nowatorskie urządzenia
Tagi: